Daimler Buses Solutions – nowa spółka córka koncernu Daimler Truck

Daimler Buses zakłada nową spółkę córkę, należącą w całości do koncernu: Daimler Buses Solutions GmbH specjalizuje się w projektowaniu i budowie e-infrastruktury. Zelektryfikowane autobusy mogą rozwinąć swój pełny potencjał dopiero wtedy, gdy staną się częścią kompleksowego, dobrze zaplanowanego i skoordynowanego systemu. I dlatego właśnie całe istniejące już know-how w tym zakresie zostaje połączone w nowo powstałej spółce zależnej. Niezależność uzyskana dzięki swobodzie prowadzenia działań biznesowych umożliwia szybki wzrost i krótkie procesy decyzyjne, podobnie jak w przypadku start-upów. Dietrich Müller (51), wcześniej szef działu E-Systems w Daimler Buses, obejmuje stanowisko prezesa zarządu w Daimler Buses Solutions GmbH. Till Oberwörder, dyrektor generalny Daimler Buses, Mirko Sgodda, dyrektor ds. marketingu, sprzedaży i obsługi klienta Daimler Buses oraz Dietrich Müller ogłosili to podczas Światowego Szczytu Transportu Publicznego UITP w Barcelonie.

Przedsiębiorstwo będzie oferować swoje usługi klientom w całej Europie i wraz z partnerami będzie dostarczać kompletną e-infrastrukturę z jednego źródła. Warto też nadmienić, że na życzenie klientów spółka podejmuje się również budowy lub przebudowy zelektryfikowanych zajezdni wykorzystujących pojazdy różnych marek.

Till Oberwörder: – Jeśli chodzi o nasze produkty, mamy w Daimler Buses jasną e-mapę drogową. Aczkolwiek nasze strategiczne podejście do elektryfikacji wykracza daleko poza sam pojazd. Nasi klienci potrzebują bowiem nie tylko autobusów z napędem elektrycznym, ale także kompletnych rozwiązań dla swoich e-flot. Mając na uwadze nasze oferty, można śmiało powiedzieć, że jesteśmy tu prawdziwym pionierem, i właśnie to doświadczenie wnosimy do naszej nowej spółki zależnej. Daimler Buses Solutions GmbH ma służyć dalszemu rozwojowi tej jednostki biznesowej i zapewnić jej maksymalną swobodę prowadzenia działalności w dynamicznym otoczeniu rynkowym.

Mirko Sgodda: –Tylko dzięki doskonale skoordynowanemu kompleksowemu pakietowi e-autobusów i ekosystemu możemy wspólnie z naszymi klientami przyśpieszyć proces transformacji. Już dziś operatorzy autobusowi otrzymują od nas kompletne e-systemy „pod klucz”. Niemniej jednak wraz z rosnącą liczbą autobusów o napędzie elektrycznym rośnie również złożoność całej e-infrastruktury. Zespolenie wszystkich naszych działań w jedną, potężną jednostkę organizacyjną jest ważnym kamieniem milowym w procesie optymalnego dostosowywania naszej oferty usług do wyzwań, jakie niesie przyszłość.

Check Also

Ambasador firmy Apollo

Firma Apollo Tyres wybrała Giancarlo Fisichellę, zwycięzcę trzech wyścigów Formuły 1, na nowego ambasadora marki …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.