Daimler Buses Solutions – nowa spółka córka koncernu Daimler Truck

Daimler Buses zakłada nową spółkę córkę, należącą w całości do koncernu: Daimler Buses Solutions GmbH specjalizuje się w projektowaniu i budowie e-infrastruktury. Zelektryfikowane autobusy mogą rozwinąć swój pełny potencjał dopiero wtedy, gdy staną się częścią kompleksowego, dobrze zaplanowanego i skoordynowanego systemu. I dlatego właśnie całe istniejące już know-how w tym zakresie zostaje połączone w nowo powstałej spółce zależnej. Niezależność uzyskana dzięki swobodzie prowadzenia działań biznesowych umożliwia szybki wzrost i krótkie procesy decyzyjne, podobnie jak w przypadku start-upów. Dietrich Müller (51), wcześniej szef działu E-Systems w Daimler Buses, obejmuje stanowisko prezesa zarządu w Daimler Buses Solutions GmbH. Till Oberwörder, dyrektor generalny Daimler Buses, Mirko Sgodda, dyrektor ds. marketingu, sprzedaży i obsługi klienta Daimler Buses oraz Dietrich Müller ogłosili to podczas Światowego Szczytu Transportu Publicznego UITP w Barcelonie.

Przedsiębiorstwo będzie oferować swoje usługi klientom w całej Europie i wraz z partnerami będzie dostarczać kompletną e-infrastrukturę z jednego źródła. Warto też nadmienić, że na życzenie klientów spółka podejmuje się również budowy lub przebudowy zelektryfikowanych zajezdni wykorzystujących pojazdy różnych marek.

Till Oberwörder: – Jeśli chodzi o nasze produkty, mamy w Daimler Buses jasną e-mapę drogową. Aczkolwiek nasze strategiczne podejście do elektryfikacji wykracza daleko poza sam pojazd. Nasi klienci potrzebują bowiem nie tylko autobusów z napędem elektrycznym, ale także kompletnych rozwiązań dla swoich e-flot. Mając na uwadze nasze oferty, można śmiało powiedzieć, że jesteśmy tu prawdziwym pionierem, i właśnie to doświadczenie wnosimy do naszej nowej spółki zależnej. Daimler Buses Solutions GmbH ma służyć dalszemu rozwojowi tej jednostki biznesowej i zapewnić jej maksymalną swobodę prowadzenia działalności w dynamicznym otoczeniu rynkowym.

Mirko Sgodda: –Tylko dzięki doskonale skoordynowanemu kompleksowemu pakietowi e-autobusów i ekosystemu możemy wspólnie z naszymi klientami przyśpieszyć proces transformacji. Już dziś operatorzy autobusowi otrzymują od nas kompletne e-systemy „pod klucz”. Niemniej jednak wraz z rosnącą liczbą autobusów o napędzie elektrycznym rośnie również złożoność całej e-infrastruktury. Zespolenie wszystkich naszych działań w jedną, potężną jednostkę organizacyjną jest ważnym kamieniem milowym w procesie optymalnego dostosowywania naszej oferty usług do wyzwań, jakie niesie przyszłość.

Check Also

Ruszyła rejestracja na Kongres Nowej Mobilności 2024: jak zachować konkurencyjność europejskiego przemysłu w dobie transformacji?

Największa konferencja i targi zrównoważonego transportu w regionie CEE odbędą się w dniach 25-27 września …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.