DB Schenker otworzył nowy terminal w Toruniu

Nowy obiekt (osiemnasty na terenie Polski) to inwestycja warta ponad 50 mln zł. Zlokalizowany jest w Toruniu, przy ul. Przelot 74 w strefie inwestycyjno-logistycznej Toruń Wschód. Na działce liczącej blisko 41 tys. m2 powstała hala przeładunkowa o powierzchni operacyjnej ponad 4800 m2 i nowoczesne biuro z zapleczem socjalno-sanitarnym dla pracowników i dostawców, które stanowi dodatkowe 660 m2. Terminal wyposażony jest w 54 doki dla pojazdów ciężarowych oraz specjalną rampę, służącą do ich odśnieżania. Dodatkowo, na terenie obiektu znajduje się stacja ładowania samochodów elektrycznych.

Ostatnie inwestycje w infrastrukturę DB Schenker w Polsce oznaczały wymianę istniejących obiektów na nowoczesne, ekologiczne budynki w ramach sieci 17 terminali. Inwestycja w Toruniu dodaje do niej kolejny element. Jej rozwój o 18-ty terminal wiąże się z uruchomieniem kilkunastu dodatkowych, codziennych połączeń pomiędzy Toruniem i najważniejszymi miastami na terenie kraju.

– Dodatkowy terminal zwiększa możliwości operacyjne firmy, ale też stwarza szanse na rozwój biznesu naszych klientów. Jeszcze bardziej zwiększamy częstotliwość połączeń w naszej sieci i skracamy logistyczny dystans pomiędzy nadawcami i odbiorcami przesyłek – mówi Przemysław Jastrzębski, Szef oddziałów DB Schenker w Toruniu i Bydgoszczy.

– Nasze terminale w Polsce stanowią ważną część najsilniejszej europejskiej sieci 430 terminali DB Schenker, powiązanych ze sobą regularnymi liniami samochodowymi. Terminal w Toruniu obsłuży więc nie tylko towary firm z regionu Kujaw i Mazowsza, ale całej Polski, jak również klientów funkcjonujących na rynkach międzynarodowych – powiedział Władysław Kiczak, VP Head of Land Cluster Northeast Europe.

Obiekt zlokalizowany jest tuż przy węźle Lubicz autostrady A1. Znajduje się w pobliżu głównych szlaków komunikacyjnych, z dogodnym połączeniem praktycznie w każdym kierunku, co ma wpływ na sprawne i niezakłócone dostawy towarów.

Wybudowany we współpracy z Panattoni, toruński terminal DB Schenker zapewnia najwyższą jakość obsługi oraz bezpieczne operacje zarówno w hali, jak i na placu manewrowym. Został wyposażony np. w zintegrowany system sygnalizacji świetlnej, obejmujący rampę i doki, aby wzmocnić bezpieczeństwo przy rozładunku czy załadunku przesyłek.

Check Also

Grupa Wanicki oddział Rzeszów (Trzciana) po raz trzeci – „Dealer Roku DAF 2024”

Tradycyjnie na początku roku firma DAF Trucks Polska ogłasza wyniki konkursu, w którym rywalizują dealerzy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.