DB Schenker razem z SAPERE przygotowuje raport zrównoważonego rozwoju

Operator logistyczny od 2010 roku regularnie wydaje raporty zrównoważonego rozwoju, wytyczając branżowe standardy i podejmując jednocześnie odważny dialog na temat wpływu prowadzonego biznesu na otoczenie. Publikacje opisują sposób funkcjonowania firmy, działania podejmowane w zakresie ochrony środowiska, zaangażowania społecznego, etyki i compliance. W III kwartale tego roku DB Schenker opublikuje raport za lata 2021-2022. Zgodnie z międzynarodowymi wytycznymi dotyczącymi raportowania pozafinansowego Global Reporting Initiative Standards (GRI Standards), przedstawione zostaną tam dane z wielu poziomów operacyjnych, m.in. ekonomiczne, społeczne i środowiskowe. Operatora logistycznego w procesie raportowania wspiera merytorycznie firma SAPERE, wybrana w drodze przetargu.

– Od marca nasz zespół projektowy pracuje nad koncepcją i strukturą raportu zrównoważonego rozwoju. Obecnie jesteśmy w fazie zbierania danych – mówi Adrianna Morze, Dyrektor Komunikacji i Marketingu North & East Europe w DB Schenker. – Podobnie jak w ubiegłych latach, publikację raportu poprzedzi zewnętrzny audyt, który potwierdzi, że przedstawione przez nas dane są wiarygodne. Lokalne raportowanie ESG w biznesie jest naszym zdaniem niezbędne dla długoterminowego sukcesu firmy. Dzięki temu możemy dokładnie monitorować m.in. swoje wyniki ekologiczne, warunki pracy, czy też stosowane praktyki zarządcze – dodaje.

Publikacja siódmego raportu zrównoważonego rozwoju DB Schenker została zaplanowana na III kwartał tego roku. Operator raportuje w cyklu dwuletnim. Z szacunku dla środowiska, raport zostanie opublikowany wyłącznie w wersji on-line.

– Z wielką uwagą śledzimy, jak polskie firmy przygotowują się do obowiązku raportowania kwestii zrównoważonego rozwoju. Świadomość wagi tego tematu jest coraz większa. Przedsiębiorstwa takie jak DB Schenker, który od ponad dekady raportuje niefinansowo, wiedzą, że jest to proces wymagający sporego zaangażowania i nakładu czasu. Ułatwiamy to zadanie naszym klientom, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem, ale też  dzięki możliwości korzystania z intuicyjnego narzędzia, przez które w sposób wygody i szybki możemy zbierać, monitorować i analizować dane potrzebne do przygotowania raportu – mówi Aleksandra Stanek-Kowalczyk, Dyrektor Zarządzająca firmy SAPERE. Zgodnie z prawem UE, od 2025 r. obowiązkiem przygotowania raportu ESG zostaną objęte wszystkie duże przedsiębiorstwa, a od 2026 r. małe i średnie spółki notowane na unijnych rynkach. Opracowywanie raportów zrównoważonego rozwoju przez małe i średnie przedsiębiorstwa nienotowane na giełdzie będzie dobrowolne.

Check Also

Ambasador firmy Apollo

Firma Apollo Tyres wybrała Giancarlo Fisichellę, zwycięzcę trzech wyścigów Formuły 1, na nowego ambasadora marki …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.