Dni Klienta w firmie Tevva

Brytyjski producent pojazdów elektrycznych Tevva wystartował z pierwszym w 2024 roku  Dniem Klienta. w 2024 r., podczas którego 40 potencjalnych klientów spędzi dzień w Tevva London w Tilbury, jeżdżąc jedyną wyprodukowaną w Wielkiej Brytanii ciężarówką elektryczną z akumulatorem o masie 7,5 tony.

Ciężarówka Tevva może przejechać do 227 km na jednym ładowaniu akumulatora, którego pojemność wynosi 105 kWh, czyli w sam raz dla dla miejskiej dystrybucji.

Ken Scott, dyrektor zarządzający Tevva, powiedział: – „Przyszłość jest niezaprzeczalnie elektryczna – pomimo tego, co można przeczytać w niektórych sekcjach brytyjskiej prasy – i obejmuje to ciężarówki. W rzeczywistości dekarbonizacja transportu ciężarowego będzie miała większy pozytywny wpływ na jakość powietrza i zmniejszoną emisję dwutlenku węgla niż w przypadku samochodów osobowych.

Jako jedyna brytyjska firma produkująca obecnie ciężarówki z napędem akumulatorowym, z przyjemnością uruchamiamy program „wypróbuj przed zakupem”, w ramach którego możesz samodzielnie przetestować jeden z naszych pojazdów. Każdy myślący przyszłościowo decydent ds. floty nie powinien przegapić tej okazji. Mogą być zaskoczeni, jak płynne może być przejście z brudnego diesla na ekologiczną ciężarówkę elektryczną” – dodał Scott.

Zgadzając się z tą oceną, Rich Wilkins, kierownik ds. kluczowych klientów w Kuehne + Nagel, powiedział: – Jazda ciężarówką Tevva była niesamowitym przeżyciem. Ciężarówka jechała tak płynnie, cicho i bez wysiłku, a moc wynikająca z przyspieszenia była rewelacyjna.

Celem Dni Klienta jest zapewnienie menedżerom flot, kierownikom transportu, dyrektorom operacyjnym i wszystkim osobom, którym powierzono zadanie dekarbonizacji flot pojazdów użytkowych, możliwości wypróbowania elektrycznej ciężarówki.

Pełny program obejmuje nieformalną wymianę wiedzy na temat technologii pokładowych w Tevva Creation Hub – obejmującą akumulatory, hamowanie regeneracyjne, silniki elektryczne i spojrzenie na zakłady produkcyjne firmy. Będzie czas na zadawanie pytań i spotkania z ekspertami z zespołu ds. produktu, sprzedaży i obsługi posprzedażnej, inżynierii, produkcji i kierownictwa firmy Tevva.

Check Also

Zabytkowa taksówka Warszawa M20 znów we flocie krakowskiego MPK

Po kilkudziesięciu latach do floty MPK SA w Krakowie wrócił wyjątkowy pojazd – to licząca …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.