eActros 400 – wspólny projekt firm Daimler Truck Polska i GT Trailers

17 maja w siedzibie firmy GT Trailers w Kurzniach odbyło się uroczyste przekazanie nowego pojazdu demonstracyjnego we flocie Daimler Truck Polska, zabudowanego na podwoziu eActrosa 400. Wyposażony w cztery pakiety baterii oraz nowoczesną, aerodynamiczną zabudowę kontenerową eActros 400 to pojazd ciężarowy zaprojektowany do dystrybucji na średnich i krótkich trasach, przede wszystkim w miastach. Jego zasięg, ok. 350 km pozwala swobodnie realizować większość zadań tego typu bez konieczności doładowywania w ciągu dnia pracy. – „Jesteśmy na początku transformacji w Polsce i jako Daimler Truck Polska mocno angażujemy się w proces wdrażania elektrycznych samochodów ciężarowych na naszym rynku.” – mówi Piotr Urban, dyrektor sprzedaży i marketingu Daimler Truck Polska. – „Kiedy przygotowywaliśmy w ubiegłym roku premierę naszych pojazdów z napędem bateryjnym, jednym z aspektów, które musieliśmy rozważyć, była kwestia, do jakiego segmentu klientów przede wszystkim chcemy dotrzeć. Branża dystrybucyjna, operująca przede wszystkim w miastach, na średnich i krótkich dystansach, była naturalnym i rozsądnym wyborem. Zdecydowaliśmy się przygotować do testów i prezentacji wzorcowy samochód ciężarowy na bazie eActrosa 400, który pod każdym względem – zarówno jako podwozie, jak i zabudowa – spełni wszelkie oczekiwania klientów tego sektora. Chcieliśmy stworzyć pojazd premium od A do Z i dlatego od początku postawiliśmy na współpracę przy tym projekcie z naszym wieloletnim partnerem, firmą GT Trailers.

Jeden z najnowocześniejszych polskich producentów zabudów, naczep i pojazdów specjalnych, rodzinne przedsiębiorstwo GT Trailers, od wielu lat współpracuje z marką Mercedes-Benz Trucks. Innowacyjne rozwiązania firmy o 35-letniej historii doceniają liczni klienci Daimler Truck Polska. – „Rozpoczynając ten nowy rozdział w transporcie, chcieliśmy od razu postawić na najwyższej klasy profesjonalistów, a jakość produktów GT Trailers jest doskonale znana i nam, i naszym klientom” – mówi Przemysław Rajewski, prezes Daimler Truck Polska. – Wiedzieliśmy też, że podobnie jak my, firma ta jest mocno zaangażowana w temat elektromobilności i gotowa, by podjąć takie wyzwanie.

Swój pierwszy elektryczny pojazd ciężarowy GT Trailers zbudowała już w 2021 roku. – To był prostszy projekt, ale kiedy Daimler Truck Polska zaproponował nam współpracę przy tym pojeździe, nie wahaliśmy się ani chwili – mówi Agata Duliniec, prezes zarządu GT Trailers. – Wiedzieliśmy, że jesteśmy do tego zadania dobrze przygotowani, między innymi dzięki profesjonalnym szkoleniom producenta dla naszych pracowników. Poza tym nasze dotychczasowe doświadczenia z Mercedesem potwierdziły się także
w przypadku eActrosa: wytyczne były bardzo jasne i precyzyjne, dlatego realizacja projektu przebiegła bardzo sprawnie i bez zakłóceń. Ten pojazd jest świetnie przygotowany do współpracy z firmami zabudowującymi.

Pierwszy w Polsce eActros 400 o DMC 19 ton może przewieźć 16 europalet. Ich załadunek ułatwia winda załadowcza marki Bär Cargolift. Opływowy kształt zabudowy ze spoilerami dachowymi i bocznymi sprzyja większej wydajności pojazdu wyposażonego w baterie o łącznej pojemności 448 kWh. Brak tylnych drzwi, które zastępuje składana burta załadowcza dodatkowo odciąża zabudowę.

Wyzwania, jakie niesie ze sobą transformacja, to temat, któremu branża transportowa przygląda się ogromną uwagą. – Oczywiste jest, że potrzebujemy nie tylko wydajnych, funkcjonalnych pojazdów, ale także infrastruktury oraz rozwiązań, które zapewnią parytet kosztów – mówi Piotr Urban. – Dla nas jednak ważne na tym etapie jest zapewnienie klientom możliwości sprawdzenia w praktyce najlepszych dostępnych rozwiązań, a do tego potrzebujemy zaangażowanych i profesjonalnych partnerów. Współpraca z firmą GT Trailers to wzorcowy przykład takiej współpracy, a eActros 400 jest dopracowanym w najdrobniejszych szczegółach pojazdem, który pozwoli przekonać się naszym klientom o potencjale rozpoczynającej się transformacji.

Check Also

Spotkanie Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych TRANS z reprezentacją Ministerstwa Infrastruktury

10 czerwca 2024 roku, w Hotelu Korona w Rybniku odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia Przewoźników …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.