Elektryczne Volvo FM dla Solidaris

Volvo Trucks Polska dostarczyło pierwsze dwa elektryczne ciągniki siodłowe Volvo FM do wieloletniego partnera firmy –Solidaris Sp. z o.o. To wyjątkowe wydarzenie potwierdza zaangażowanie obu firm w dekarbonizację sektora transportowego.

Solidaris, będący wieloletnim partnerem Volvo Trucks, staje się pierwszym polskim rodzinnym przedsiębiorstwem transportowym, które wprowadza do swojej floty jednocześnie dwa elektryczne ciągniki siodłowe Volvo FM. Dwa pierwsze egzemplarze rozpoczęły pracę w regionie Kędzierzyn-Koźle, rzucając tym samym światło na rozwijające się możliwości transportu zrównoważonego w Polsce. Tym samym kolejne miasto ma na swoim terenie firmę, która odważnie inwestuje w elektromobilność ciężką.

Spółka Solidaris powstała we wrześniu 2003 roku, jako rodzinna firma założona przez rodzeństwo Groeger. Nazwa firmy to połączenie dwóch słów: SOLID – solidność i ARIS – pomysłowość.

Nazwa Solidaris nie jest przypadkowa. Chcieliśmy, aby odzwierciedlała nasze wartości i podejście do biznesu. Solidność to fundament naszej działalności, natomiast pomysłowość pozwala nam być na krok przed konkurencją – mówi Piotr Groeger, współwłaściciel Solidaris.

Flotę Solidaris zasiliły dwa w pełni elektryczne modele samochodu ciężarowego Volvo FM Electric. Wyposażono je w baterie o pojemności 540 kWh, które gwarantują zasięg do 300 km. Volvo FM to jeden z sześciu modeli całkowicie elektrycznych samochodów ciężarowych stworzonych z myślą o wykonywaniu wielu różnych zadań transportowych. Ciągniki, z którymi będą pracować kierowcy Solidaris, podobnie jak pozostałe modele Volvo FH i FMX Electric, dysponują DMC do 44 t.

Dla Solidaris, wprowadzenie elektrycznych ciągników siodłowych to wyraz naszego zobowiązania do troski o środowisko. Zależy nam nie tylko na solidności naszych usług, ale również na solidarności z przyszłymi pokoleniami, dlatego wybraliśmy innowacyjne rozwiązania, by być liderem zmian w branży – komentuje Piotr Groeger.

Ceremonia przekazania pojazdów odbyła się z udziałem Piotra Groeger, Jana Groeger, Małgorzaty Kulis – Dyrektor Zarządzającej Volvo Trucks Polska, Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle – Sabiny Nowosielskiej oraz Starosty Powiatu KK Pawła Masełko. Wszyscy uczestnicy podkreślili znaczenie współpracy pomiędzy sektorem prywatnym a publicznym w kierunku zrównoważonej przyszłości transportu.

Moment przekazania dwóch pierwszych elektrycznych ciągników siodłowych do firmy Solidaris Sp z o.o. to bardzo wyjątkowy czas w historii naszej współpracy. Ta dostawa ma kilka wymiarów – z jednej strony konstytuuje ponad 20-letnią współpracę Volvo Trucks Polska i Solidaris Sp z o.o., która de facto zbiegła się bardzo blisko z jubileuszem 20-lecia Solidaris, obchodzonego niedawno przez Klienta. To również wyraz zaufania i solidnej relacji biznesowej, trwającej nieprzerwanie od wielu lat i co roku owocującej ciekawymi inwestycjami.  Piotr i Jan Groeger – własciciele Firmy Solidaris doskonale rozumieją, że nowoczesny biznes wymaga inwestycji w najnowsze technologie, a myśląc o przyszłości zawsze należy mieć na uwadzie zrównoważony rozwój z szacunkiem dla przyszłych pokoleń i środowiska naturalnego.  Dzisiejszy dzień i zasilenie floty Solidaris w 2 zeroemisyjne pojazdy jest tego namacalnym dowodem. Decyzję o inwestycji poprzedziły testy i wzajemna wymiana informacji dotyczących zadań dla pojazdów oraz przewidywanych tras. To również zaufanie do naszej marki, która ma dziś ugruntowaną pozycję w segmencie ciężkiej elektromobilności oraz może sie poszczycić największą liczbą komercyjnie jeżdzących po polskich drogach pojazdów elektrycznych. Jestem przekonana, że ta dostawa to tylko pierwszy krok w ambitnych celach Braci Groeger, którzy są dla nas od lat inspirującym partnerem, niekwestionowanym Ambasadorem marki Volvo Trucks, współtworzącym przyszłość nowoczesnego transportu w Polsce. Wraz z pojazdami elektrycznymi, wydajemy też jeden pojazd konwencjonalny, z 500-konnym silnikiem TC, w szczególnych, jubileuszowych barwach Solidaris – komentuje Małgorzata Kulis, Dyrektor Zarządzająca Volvo Trucks Polska.

Check Also

Spotkanie Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych TRANS z reprezentacją Ministerstwa Infrastruktury

10 czerwca 2024 roku, w Hotelu Korona w Rybniku odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia Przewoźników …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.