eSprinter w DanMar

DanMar to rodzinna firma o długiej tradycji – w ubiegłym roku świętowała 25-lecie istnienia – ale jednocześnie skoncentrowana jest na przyszłości i nowoczesności, a jednym z ważnych dla niej obszarów jest dbałość o środowisko. – „Kiedy w 2017 roku podjęliśmy decyzję o budowie własnej siedziby, od razu postanowiliśmy zadbać o rozwiązania przyjazne środowisku i zainstalowaliśmy pompę ciepła oraz panele fotowoltaiczne” – wyjaśnia Norbert Ciesielczyk, współwłaściciel firmy DanMar. – „Okazało się, że energii produkowanej ze słońca mamy więcej, niż potrzebujemy. Postanowiliśmy to wykorzystać, kupując pojazd dostawczy z napędem elektrycznym. Dlatego w lipcu w naszej flocie pojawił się eSprinter.   Właściciele DanMaru to wieloletni klienci dealera Mercedes-Benz, firmy DDB Auto Bogacka ze Szczecina. – „Mamy bardzo dobre doświadczenia z jakością obsługi tego przedstawiciela marki”– mówi Norbert Ciesielczyk. – „Chcąc podjąć rozsądną decyzję, rozważaliśmy jednak różne marki. Ostatecznie wybraliśmy Mercedesa eSprintera, bo jego zalety eksploatacyjne i komfort okazały się najwyższe i po ponad pół roku eksploatacji uważamy, że idealnie spełnia nasze potrzeby.

Codzienna praca w DanMarze polega m.in. na dostarczaniu środków czystości i artykułów higienicznych do takich miejsc jak kliniki, szpitale, placówki medyczne, gabinety kosmetyczne, salony fryzjerskie, restauracje, hotele, obiekty gastronomiczne, firmy przemysłowe, produkcyjne i usługowe, instytucje publiczne takie jak urzędy, placówki kulturalne i oświatowe, szkoły przedszkola, uczelnie, firmy sprzątające itp. Dziennie dostawy obejmują 30-50 punktów, co zwykle oznacza konieczność pokonania trochę ponad 100 km. – „Deklarowany zasięg eSprintera na poziomie 150 km całkowicie nam wystarcza na cały dzień pracy, a dzięki stosowaniu ecodrivingu udało nam się osiągnąć nawet 170 km na jednym ładowaniu – mówi Norbert Ciesielczyk. – A możliwość wyboru kilku poziomów odzyskiwania energii pozwala na efektywne odzyskiwanie energii w zależności od warunków drogowych.

Ponieważ odbiorcy DanMaru najczęściej zlokalizowani są w centrum miasta, eSprinter pracuje dokładnie
w takim środowisku, do jakiego został zaprojektowany. – „To, że dostarczamy zamówienia pojazdem elektrycznym, ma mnóstwo zalet – mówi Norbert Ciesielczyk. – Przede wszystkim oszczędzamy czas dzięki możliwości parkowania na wyznaczonych miejscach dla elektryków, a jednocześnie możemy korzystać też
z buspasów. Po drugie nasi kierowcy są mniej zmęczeni, bo eSprinter jest niezwykle komfortowym, dynamicznym, a przy tym cichym pojazdem. Wielkim atutem jest też to, że temperaturę w kabinie można ustawić w aplikacji podczas ładowania pojazdu, dzięki czemu kierowcy wsiadają do ogrzanego wnętrza. To wszystko, plus intuicyjna, łatwa obsługa, sprawia, że dla naszych pracowników jest to obecnie ulubiony samochód w firmowej flocie, co nas bardzo cieszy.

Zalety użytkowe to jednak nie jedyny aspekt, który DanMar wziął pod uwagę, decydując się na zakup eSprintera. Firma współpracuje z dużymi producentami środków czystości, materiałów higienicznych, systemów dozujących i maszyn czyszczących, które również przywiązują wagę do ekologii. Podobnie jest w przypadku odbiorców tych produktów, np. hoteli. – „Dla naszych kontrahentów ten obszar jest coraz ważniejszy, dlatego my także musimy go uwzględniać, każdy powinien się przykładać do ochrony środowiska– wyjaśnia Norbert Ciesielczyk. – Dostawy realizowane pojazdem elektrycznym dają nam przewagę konkurencyjną i sprawiają, że jesteśmy postrzegani jako nowoczesna firma, która dba o ten aspekt. Nasi klienci mogą się pochwalić, że mają takiego ekologicznego dostawcę. Ponadto niebawem należy się też spodziewać, że centra miast wprowadzą ograniczenia dla ruchu samochodów spalinowych, a dzięki eSprinterowi nie musimy się tego obawiać.

Check Also

Zabytkowa taksówka Warszawa M20 znów we flocie krakowskiego MPK

Po kilkudziesięciu latach do floty MPK SA w Krakowie wrócił wyjątkowy pojazd – to licząca …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.