Foothill Transit z Kalifornii rozbuduje swoją flotę o 12 zeroemisyjnych Alexander Dennis Enviro500EV

Brytyjska firma otrzymała kontrakt na budowę 12 akumulatorowo-elektrycznych, dwupokładowych autobusów Enviro500EV dla amerykańskiej agencji transportu publicznego „Foothill Transit” obsługującej 22 miasta w dolinach San Gabriel i Pomona we wschodnim Los Angeles (Kalifornia). Flagowa trasa Silver Streak do centrum Los Angeles zostanie w 2026 r. zmodernizowana z wykorzystaniem 12 elektrycznych piętrowych autobusów zwiększając przepustowość pasażerów na ważnym połączeniu podmiejskim, jednocześnie ograniczając lokalne emisje. Nowe piętrowce dołączą do dwóch elektryków wcześniej zakupionych w ramach pilotażowego projektu dostarczonych w 2021 roku.

Nowe autobusy zostały wyprodukowane na bazie technologicznej platformy autobusowej nowej generacji firmy Alexander Dennis. Są one użytkowane także na rynku Wielkiej Brytanii oraz w  regionie Azji i Pacyfiku. W układzie napędowym stosowany jest Voith (VEDS) z modułowym systemem akumulatorów, który zapewnia zwiększone magazynowanie energii i większy zasięg operacyjny na jednym ładowaniu.

Dyrektor generalny Foothill Transit, Doran Barnes, wyraził entuzjazm w związku z przejęciem nowych autobusów, stwierdzając: – Ta inwestycja w technologię zerowej emisji jest zgodna z naszą wizją zrównoważonej przyszłości. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Alexandrem Dennis’em, aby dostarczać naszym społecznościom te najnowocześniejsze dwupokładowe autobusy elektryczne. Oznacza to znaczący krok naprzód w naszym zaangażowaniu w świadczenie niezawodnych, przyjaznych dla środowiska i wydajnych usług tranzytowych.

Stephen Walsh, wiceprezes Alexandra Dennisa w Ameryce Północnej, powiedział: – Jesteśmy podekscytowani możliwością ponownej współpracy z naszymi przyjaciółmi z Foothill Transit. Po próbach z dwoma wcześniejszymi autobusami pilotażowymi Enviro500EV wybór przez Foothill Transit technologii nowej generacji Alexandra Dennis’a jest dla nas ogromnym wotum zaufania. Dzięki zwiększonemu magazynowaniu energii, zmienionej konfiguracji układu napędowego i modułowym konfiguracjom akumulatorów Enviro500EV wyposażony w technologię nowej generacji poprawi zasięg i inne możliwości istotne dla mieszanego profilu dróg śródmiejskich i autostrad, które charakteryzują trasę Silver Streak.

Enviro500EV produkowane są zgodnie z Buy America w Big Rig Manufacturing.

Dodanie tych 12 piętrowych, zeroemisyjnych autobusów elektrycznych z akumulatorem jest częścią szerszej strategii Foothill Transit mającej na celu modernizację floty i przyczynienie się do szerszych celów, jakim jest redukcja emisji gazów cieplarnianych. Do ostatnio dodanych pojazdów zaliczają się 33 jednopokładowe pojazdy Xcelsior CHARGE FC™ napędzane ogniwami paliwowymi, produkowane przez siostrzaną spółkę New Flyer Grupy NFI.

Check Also

Zabytkowa taksówka Warszawa M20 znów we flocie krakowskiego MPK

Po kilkudziesięciu latach do floty MPK SA w Krakowie wrócił wyjątkowy pojazd – to licząca …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.