Girteka uruchamia nową platformę dla kierowców

Ma być ona nie tylko kompendium wiedzy, ale przede wszystkim odegrać znaczącą rolę w promowaniu tego zawodu i podkreśleniu roli jaką odgrywa w utrzymaniu ciągłości łańcucha dostaw.

Niedobór zawodowych kierowców jest dziś poważnym problemem, który osiągnął punkt krytyczny. Według Międzynarodowej Unii Transportu Drogowego (IRU) na świecie jest ponad 3 mln nieobsadzonych wakatów, w Europie to ponad 233 tysięcy. Sytuacja jeszcze się pogorszy, gdyż jedna trzecia kierowców samochodów ciężarowych wkrótce przejdzie na emeryturę. Brak kierowców może przełożyć się na stabilność łańcuchów dostaw, wrażliwych na wszelkie zakłócenia. Biorąc to pod uwagę, Girteka uruchomiła dedykowaną platformę dla obecnych i przyszłych zawodowych kierowców, która ma promować ten zawód, a jednocześnie zachęcać do przyłączenia się do jej zespołu.    

Nowa strona internetowa dla kierowców faktycznie jest platformą, która będzie dostarczać niezbędnych informacji o wszystkich możliwościach, jakie daje praca na stanowisku kierowcy samochodu ciężarowego. Oprócz analiz i przedstawiania korzyści związanych z wykonywaniem tej pracy w Girtece, kluczowe znaczenie będzie mieć promocja tego zawodu.

Idea platformy jest prosta – poglądy, doświadczenie i wiedza zawodowych kierowców mają być argumentem dla młodych pokoleń, bez względu na płeć, który zachęci ich do rozpoczęcia kariery zawodowej na tym stanowisku.

– Jesteśmy w wyjątkowej pozycji, ponieważ zarówno doświadczonym profesjonalistom, jak i aspirującym kierowcom możemy zaoferować szeroki zakres wiedzy i możliwości. Z jednej strony, zawodowy kierowca, który do nas dołącza, zyska różne benefity a jednocześnie nadal będzie doskonalić swoje umiejętności, z drugiej strony początkujący mają szansę uczenia się pod okiem profesjonalistów. Dzieląc się wiedzą i doświadczeniem nie tylko wspieramy rozwój indywidualnych karier, ale także wnosimy cenny wkład do ekosystemu logistycznego – wyjaśnia Oksana Karpovičienė, dyrektorka Działu Ekspansji HR w Grupie Girteka.

Platforma, uruchomiona przez Girtekę, będzie rozwijana w ciągu najbliszych miesięcy, tak aby zapewnić obecnym i przyszłym zawodowym kierowcom zarówno dostęp do materiałów edukacyjnych, jak i cennych wskazówek oraz porad. Jak dbać o samopoczucie i kondycję fizyczną, jak zmienić oponę czy znaleźć odpowiednie miejsce parkingowe, a także wyniki najnowszych testów rozwiązań cyfrowych czy zmiany w prawie obowiązującym w każdym kraju w Europie – to tylko przykład informacji, które już wkrótce będą dostępne na platformie.

Dodatkowo wykwalifikowani trenerzy z Grupy Girteka będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat możliwości podnoszenia jakości usług, świadczonych przez kierowców. Dostępna w dwóch wersjach językowych platforma, dzięki prostej nawigacji, przystępnym tekstom, infografikom i filmom, ma być odpowiedzią na potrzeby przyszłych pracowników firm logistycznych. Zapewni im niezbędną wiedzę, ułatwi zrozumienie specyfiki zawodu i przygotuje ich do pełnienia roli profesjonalnego kierowcy samochodu ciężarowego. 

– Postrzegamy platformę jako miejsce, w którym wszyscy obecni i przyszli zawodowi kierowcy znajdą istotne informacje, pomocne zasoby lub nowe możliwości zatrudnienia. Ale naszym celem jest też przybliżenie kluczowym decydentom i społecznościom znaczenia pracy kierowców, wyzwań, które stoją przed nimi i firmami logistycznymi oraz zależności, których nie możemy uniknąć, jeśli ich nie dostrzegamy. Nasi zawodowi kierowcy wspierają dziś nasze codzienne życie, dostarczając towary i produkty do wszystkich zakątków Europy – podsumowuje Oksana Karpovičienė. 

Check Also

Zabytkowa taksówka Warszawa M20 znów we flocie krakowskiego MPK

Po kilkudziesięciu latach do floty MPK SA w Krakowie wrócił wyjątkowy pojazd – to licząca …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.