IVECO i Foton ogłaszają wspólne badanie przyszłych synergii

IVECO, marka należąca do Iveco Group N.V., produkująca i sprzedająca pojazdy użytkowe, oraz Foton, wiodący chiński producent pojazdów użytkowych, podpisały niewiążący protokół uzgodnień (MoU) dotyczący zbadania możliwej współpracy nad pojazdami elektrycznymi i komponentami oraz wspólnymi przedsięwzięciami biznesowymi w Europie i Ameryce Południowej.

Foton, spółka będąca częścią BAIC Group, razem z Iveco Group dąży do ekologicznej transformacji przemysłu motoryzacyjnego, obejmującej technologie napędów elektrycznych, hybrydowych oraz wodorowych ogniw paliwowych. Dzięki współpracy Foton liczy na osiągnięcie dalszych postępów w realizacji strategii międzynarodowego rozwoju.

Iveco Group dąży do rozszerzenia oferty lekkich pojazdów użytkowych, uzupełniając ją, obok kultowego segmentu DAILY (DMC od 3,5 do 7,2 tony), o mniejsze pojazdy o DMC poniżej 3,5 tony, w tym także należącego do tego przedziału wagowego podwozia do zabudowy oraz furgonu z napędem całkowicie elektrycznym.

Wraz z Foton, Iveco Group planuje zbadać możliwości wykorzystania obecnych kanałów dystrybucji IVECO do sprzedaży małych pojazdów elektrycznych w Europie i Ameryce Południowej w kategorii pojazdów do 3,5 tony DMC. Nowe pojazdy mogą korzystnie wpłynąć na lokalne łańcuchy dostaw oraz rozwój sieci sprzedaży i serwisów IVECO.

Warto także przypomnieć, że na początku tego roku Iveco Group podpisała umowę z Hyundai Motor Company na dostawy elektrycznych podwozi o dopuszczalnej masie całkowitej od 2,5 do 3,5 tony, które będą sprzedawane i serwisowane w Europie przez IVECO. Podejmując współpracę z Foton i Hyundai, Iveco Group ma na celu stworzenie kompleksowej oferty elektrycznych pojazdów użytkowych, opartej oprócz kultowego DAILY także o nowe, mniejsze podwozia do zabudowy i furgony.

Podpisanie protokołu uzgodnień otwiera nowe obszary możliwości współpracy obu firm i wykorzystania synergii, w tym potencjalną lokalizację działalności w Europie i Ameryce Południowej, co będzie walidowane na późniejszym etapie. Omówione zostaną również możliwości dostaw komponentów m.in. produkowanych przez markę FPT Industrial układów napędowych.

Podczas podpisania protokołu obecna była delegacja Iveco Group, w tym Gerrit Marx, CEO; Luca Sra, President, Truck Business Unit; Sylvain Blaise, President, Powertrain Business Unit; Marco Liccardo, Chief Technology & Digital Officer; Angela Qu, Chief Supply Chain Officer; oraz Ángel Rodríguez Lagunilla, Chief Manufacturing Officer; oraz kierownictwo Foton, w tym Chang Rui, Chairman; Lu Zhenghua, Executive Vice President; Chen Qingshan, Vice President; Qin Zhidong, Vice President; Ma Rentao, Vice President of International Cooperation; i Feng Jing, Vice President of Power Transmission.

Ta niewiążąca umowa wspiera niezależne strategie Iveco Group i Foton mające na celu zwiększenie konkurencyjności i tworzenie wiodących innowacyjnych rozwiązań, które zaspokoją globalny popyt na nowy typ transportu poprzez ekosystem wzajemnie korzystnych partnerstw.

Check Also

Spotkanie Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych TRANS z reprezentacją Ministerstwa Infrastruktury

10 czerwca 2024 roku, w Hotelu Korona w Rybniku odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia Przewoźników …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.