Karsan podkreślił wizję zerowej emisji podczas otwarcia luksemburskiej Doliny Wodorowej!

Odgrywając pionierską rolę w transformacji transportu publicznego w pojazdy elektryczne i autonomiczne na świecie, dzięki swojej wizji bycia „O krok do przodu w przyszłości mobilności”, firma Karsan jest jednym z pierwszych producentów, którzy rozpoczęli stosowanie wodoru, technologii przyszłości. Uczestnicząc w ceremonii otwarcia luksemburskiej Doliny Wodorowej (LuxHyVal), firma Karsan zaprezentowała swój pojazd e-ATA HYDROGEN wyposażony w technologię wodorową inspirowaną naturą, zgodnie z celami świata, bardziej przyjaznego do życia i zrównoważonej przyszłości. Dyrektor generalny firmy Karsan, Okan Baş, powiedział, że Karsan e-ATA HYDROGEN wzbudził duże zainteresowanie podczas otwarcia i dodał:

„Jako Karsan mamy przyjemność być partnerem tego projektu, który wspiera cel LuxHyvAL, jakim jest utworzenie 10 % floty transportu publicznego z pojazdów wodorowych dzięki naszemu modelowi e-ATAK. W Luksemburgu zakończyliśmy rok jako lider rynku autobusów elektrycznych z udziałem na poziomie 38%. Chociaż nadal przyczyniamy się do rozwoju transportu publicznego zgodnie z naszymi celami w zakresie zerowej emisji, to podejmujemy się również ważnych kroków w zakresie technologii wodorowej. Pojazdy napędzane wodorem są postrzegane jako znacząca zaleta w walce z globalnym ociepleniem i zmianami klimatycznymi, a w szczególności Unia Europejska oferuje istotne wsparcie, aby zachęcić do stosowania pojazdów o zerowej emisji. Naszym celem jest bycie pionierem w tej transformacji dzięki naszym pojazdom, takim jak e-ATA HYDROGEN, który może poszczycić się najlepszymi funkcjami w swojej klasie”.
Odgrywając pionierską rolę w transformacji transportu publicznego w technologie elektryczne, wodorowe i autonomiczne, Karsan w dalszym ciągu uczestniczy w organizacjach międzynarodowych. Karsan, jedna z marek w Europie, Ameryce Północnej i Japonii, posiadająca wizję bycia „O krok do przodu w przyszłości mobilności”, zajęła swoje miejsce podczas otwarcia luksemburskiej Doliny Wodorowej (LuxHyVal).

Nacisk na zeroemisyjną komunikację w transporcie publicznym!

Podczas ceremonii, która odbyła się z udziałem delegacji Unii Europejskiej, przedstawicieli ministerstw i gmin, dyrektorów Sales Lentz i Karsan oraz wielu przedstawicieli prasy, firma Karsan przedstawiła uczestnikom model e-ATA HYDROGEN wykraczający poza przyjazne dla środowiska rozwiązania transportowe oraz gości wydarzenia w Luksemburgu, jednym z rynków docelowych. Tym samym marka położyła nacisk na zeroemisyjność, prezentując model e-ATA HYDROGEN, który inspirowany jest naturą i wykorzystuje technologię zielonego wodoru w zgodzie z celami lepszego świata i zrównoważonej przyszłości. Karsan, dzięki udanej współpracy z Sales Lentz, jednym z pionierów transformacji elektrycznego transportu publicznego, jest liderem rynku autobusów elektrycznych w Luksemburgu. Dyrektor generalny firmy Karsan, Okan Baş, powiedział, że zaprezentowany na otwarciu Karsan e-ATA HYDROGEN spotkał się z dużym zainteresowaniem i dodał:

Celem LuxHyVal jest promowanie inicjatyw związanych z ekologicznym wodorem w całym łańcuchu wartości, od lokalnej produkcji po wykorzystanie, w tym magazynowanie i dystrybucję oraz integracja z istniejącą lub planowaną infrastrukturą. Jako Karsan jesteśmy zachwyceni możliwością bycia partnerem w zakresie wykorzystania przyjaznego dla środowiska wodoru w sektorze mobilności.

Check Also

Thermo King wprowadza Trailer Assist Premium, rozwiązanie dla naczep przeznaczone do monitorowania danych pojazdu

Thermo King Trailer Assist Premium stanowi kolejny krok w rozwiązaniach do monitorowania danych dla naczep …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.