Komunikacja Beskidzka zamawia po raz pierwszy nowe autobusy Mercedes-Benz

Beskidzki Związek Powiatowo Gminny wybrał najkorzystniejszą ofertę w przetargu na dostawę 6 autobusów z napędem konwencjonalnym. Dziesięciometrowe autobusy Mercedes-Benz Citaro K wyjadą na linie obsługiwane przez Komunikacje Beskidzką w jedenastu gminach należących do BZPG. To pierwsze nowe Mercedesy w Komunikacji Beskidzkiej. 15 maja b.r. nastąpiło oficjalne podpisanie umowy.

Kompaktowe, ekonomiczne autobusy Mercedes-Benz Citaro K wyróżniają się niepowtarzalnym designem i imponująco małą średnicą zawracania wynoszącą zaledwie 17,28 metra umożliwiającą komfortowe manewrowanie w wąskich uliczkach. Szerokie drzwi dbają o szybki przepływ pasażerów, a niskie stopnie i podłoga zapewniają wygodę pasażerom. Ambientowe oświetlenie wnętrza pojazdów, pełna klimatyzacja i nowoczesny system informacji pasażerskiej z pewnością dodatkowo podkreślą komfort jazdy .

Autobusy będą spełniały wymogi General Safety Regulation – GSR, które zobowiązuje producentów autobusów do wyposażania nowych pojazdów w dodatkowe systemy bezpieczeństwa poprawiające poziom bezpieczeństwa na drogach. I tak w autobusach dla powiatu bielskiego będą to: Front Guard Assist, Side Guard Assist, system ostrzegania o spadku koncentracji czy system rozpoznawania znaków drogowych. Warty dodania jest fakt, że autobusy będą wyposażone również w system awaryjnego hamowania przed przeszkodą, który nie jest wymogiem GSR.

Check Also

eActros 400 – wspólny projekt firm Daimler Truck Polska i GT Trailers

17 maja w siedzibie firmy GT Trailers w Kurzniach odbyło się uroczyste przekazanie nowego pojazdu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.