Łączność telematyczna Thermo King

Solucious, belgijska firma gastronomiczna należąca do Grupy Colruyt, osiąga dzięki Connected Solutions firmy Thermo King korzyści z dostępu do danych w czasie rzeczywistym, identyfikowalności i proaktywnego zarządzania operacjami dostaw. Oferta rozwiązań telematycznych firmy Thermo King®, lidera w dziedzinie rozwiązań kontroli temperatury w transporcie i marki Trane Technologies, umożliwia firmie Solucious uzyskiwanie z samochodów ciężarowych, furgonetek i naczep nie tylko danych dotyczących temperatury i pozycji w czasie rzeczywistym, ale także krytycznych informacji, takich jak nastawy, alarmy lub godziny pracy.

– Nasza współpraca z Solucious pokazuje, że telematyka jest niezbędna dla firm transportowych dążących do uzyskania przewagi konkurencyjnej w zakresie usług łańcucha chłodniczego” – powiedziała Raluca Radu, lider gamy Connected Solutions w firmie Thermo King. „Widoczność i analizy sytuacji floty w czasie rzeczywistym umożliwiają efektywniejsze zarządzanie całą flotą, zapewniając terminowe dostarczanie klientom wysokiej jakości produktów spożywczych. Solucious stanowi przykład tego, że telematyka wykracza poza tradycyjne zastosowania w naczepach i umożliwia klientom eksploatującym floty samochodów ciężarowych i dostawczych korzystanie z danych oraz usprawnianie prowadzonych operacji.

Podstawę floty firmy Solucious stanowi 140 samochodów ciężarowych i furgonetek oraz 30 naczep z rozwiązaniami chłodniczymi Thermo King operujących z sześciu centrów regionalnych i trzech centrów dystrybucyjnych w Belgii. Dzięki niej firma dostarcza artykuły spożywcze klientom profesjonalnym, takim jak hotele, restauracje, szpitale, firmy cateringowe i szkoły.

– Chcemy być godnymi zaufania partnerami dla tysięcy naszych klientów i w przejrzysty sposób informować ich o niezawodności naszych dostaw” – powiedział Maxence De Vroey, menedżer floty firmy Solucious. „Polegając na naszych dostawach i produktach, profesjonalni szefowie kuchni mogą organizować swoje zaplecze w sposób efektywny i oszczędny. W ten sposób rozwiązania telematyczne firmy Thermo King przyczyniły się do poprawy naszej wydajności, bezpieczeństwa i widoczność operacji, prowadząc do lepszych wyników biznesowych dla wszystkich stron.

– Menedżerowie naszej floty codziennie korzystają z telematyki w celu zapewnienia utrzymania łańcucha chłodniczego na każdym etapie trasy. Łączność Thermo King umożliwia nam stałą wiedzę o lokalizacji naszych pojazdów i pozwala na pełne monitorowanie agregatów chłodniczych. Wszystkie te dane są ważne dla prawidłowego zarządzania łańcuchem chłodniczym – od częstotliwości konserwacji zapobiegawczej po monitorowanie godzin pracy i nastaw temperatur. Ponadto wszystkie informacje są archiwizowane w celu identyfikowalności i udostępniane naszemu działowi kontroli jakości do wykorzystania podczas udzielania odpowiedzi na zapytania klientów”– powiedział Maxence De Vroey.

Moduł telematyki działa całkowicie autonomicznie, umożliwiając nieprzerwane monitorowanie floty. Dane w czasie rzeczywistym umożliwiają firmie Solucious szybkie reagowanie na wszelkie problemy, takie jak zmiany ciśnienia w układzie chłodniczym, oraz pomagają zapewnić klientom najwyższy poziom jakości.

Dzięki systemowi TracKing™ firma Thermo King i jej lokalni dealerzy mogą z centralnej lokalizacji uzyskiwać dostęp do tych samych informacji o flocie Solucious. Umożliwia to szybką i skuteczną interwencję w razie problemów, kierując klienta do najbliższego serwisu lub zalecając optymalne niezbędne działania. Dzięki dostępowi do dokumentacji całej floty zespół serwisowy Thermo King ma lepsze narzędzia do przygotowania się na każde potencjalne wyzwanie, oszczędzając czas i zasoby podczas konserwacji i sytuacji awaryjnych.

Check Also

Spotkanie Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych TRANS z reprezentacją Ministerstwa Infrastruktury

10 czerwca 2024 roku, w Hotelu Korona w Rybniku odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia Przewoźników …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.