Lineage wzmacnia obecność w Polsce dzięki rozbudowie magazynu w Lęborku

Powiększony magazyn mroźniczy, strategicznie zlokalizowany w województwie pomorskim,
w którym Lineage posiada również magazyn w gdańskim porcie, pomoże poprawić wydajność operacyjną i usprawnić łańcuchy dostaw żywności w całej Polsce i poza jej granicami.

Lębork, Polska – 22 maja 2024 r. – Lineage, jeden z wiodących globalnych funduszy REIT specjalizujący się w magazynowaniu w temperaturze kontrolowanej, ogłosił dzisiaj otwarcie swojego rozbudowanego zakładu magazynowania mroźniczego w Lęborku, w województwie pomorskim. 

W związku z ciągłymi staraniami Lineage, aby zaspokoić potrzeby klientów w szybko rozwijających się gospodarkach Europy Środkowo-Wschodniej, rozbudowa zwiększyła pojemność magazynu mroźni o około 30%, powiększając jego całkowitą pojemność do ponad 40 000 miejsc paletowych. W magazynie wdrożono również mobilne systemy regałowe.

Otwarcie rozbudowanego magazynu to kolejny, po otwarciu regionalnej siedziby w Warszawie w listopadzie 2023 roku, krok wzmacniający obecność firmy w Polsce.

Dotrzymujemy naszych zobowiązań wobec Polski i regionu Europy Środkowo-Wschodniej podjętych, gdy w zeszłym roku otworzyliśmy naszą regionalną centralę w Warszawie” – powiedział Harld Peters, prezes Lineage Europe. „Oprócz naszego nowo rozbudowanego obiektu w Lęborku, posiadamy również magazyn mroźniczy z ponad 43-tysiącami miejsc paletowych w Gdańsku, w jednym z najszybciej rozwijających się portów w Europie”.

Według danych portu, w ciągu dekady port w Gdańsku odnotował wzrost przeładunków o około 170%, osiągając 68,2 mln ton w 2022 roku. Region pomorski wyraźnie staje się wiodącą siłą polskiej gospodarki. Dzięki ekspansji i rozbudowie magazynu, Lineage dalej umacnia się na pozycji lidera wśród dostawców usług magazynowania w kontrolowanej temperaturze w regionie” – powiedział Daniel Chudzik, regionalny wiceprezes ds. operacyjnych na Europę Środkowo-Wschodnią w Lineage.

Firma Lineage weszła na polski rynek w 2020 roku po przejęciu i rebrandingu Pago sp. z o.o. („Pago”), kluczowego polskiego dostawcy usług magazynowania, dystrybucji i logistyki. W Polsce, firma posiada łącznie sieć sześciu magazynów zlokalizowanych w kluczowych węzłach komunikacyjnych w pobliżu Warszawy, Poznania, Katowic i Trójmiasta.

Informacje o Lineage

Lineage, Inc. to jeden z wiodących na świecie globalny fundusz REIT specjalizujący się
w magazynowaniu w kontrolowanej temperaturze, posiadający sieć ponad 480 strategicznie zlokalizowanych obiektów o łącznej powierzchni ponad 84,1 mln ft2 (ponad 7,8 mln m2) w krajach Ameryki Północnej, Europy i Azji-Pacyfiku. Łącząc kompleksowe rozwiązania w zakresie łańcucha dostaw i technologii, Lineage współpracuje z jednymi z największych na świecie firm z branży żywności i napojów, dążąc do zwiększenia efektywności dystrybucji, przyspieszenia zrównoważonego rozwoju, zminimalizowania strat w łańcuchu dostaw i, co najważniejsze, dostrarczania żywności na świecie. (www.onelineage.com)

Check Also

Spotkanie Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych TRANS z reprezentacją Ministerstwa Infrastruktury

10 czerwca 2024 roku, w Hotelu Korona w Rybniku odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia Przewoźników …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.