Mały i zwrotny Alexander Dennis Enviro100EV przetestowany na Guernsey

Alexander Dennis ogłosiła, że swój kolejny Generacja Enviro100EV „duży mały autobus” przeszła próby drogowe z CT Plus na Guernsey.

Próba jest efektem poszukiwań władz Guernsey i przewoźnika CT Plus mających na celu znalezienie odpowiedniego autobusu elektrycznego na wąskie i kręte drogi na Wyspie Normandzkiej. Tym wyzwaniom ma sprostać Enviro100EV o szerokości 2,35 m i długości 8,5 m o maksymalnej pojemności 45 pasażerów (25 miejsc siedzących).

CT Plus i Alexander Dennis będą analizować dane dotyczące zużycia energii, wymagań dotyczących ładowania i zwrotności na trasach autobusowych na wyspie. Producent oferuje kompleksowe modelowanie tras z wykorzystaniem symulacji wielofizycznej.

Shaun Millar, National Account Manager w firmie Alexander Dennis, powiedział: – Jesteśmy naprawdę zadowoleni z testowania nowego Enviro100EV na Guernsey. Oczekujemy, że nasz „duży mały autobus” będzie dobrze sprawdzał się na Guernsey, ponieważ jego rozmiar i zwrotność sprawiają, że idealnie nadaje się na drogi wyspy, oferując jednocześnie pasażerom komfort znacznie większego pojazdu. To jedna z pierwszych prób drogowych Enviro100EV i nie możemy się doczekać analizy wyników wspólnie z CT Plus.

Dyrektor CT Plus, Kevin Hart, dodał: – To wspaniała wiadomość, że Guernsey jest jedną z pierwszych osób, które przetestowały Envrio100EV. To pokazuje ciągłe zaangażowanie producentów w znalezienie odpowiedniego rozwiązania dla wyspy. Autobus ma imponującą pojemność jak na swoje niewielkie rozmiary, ponieważ w Enviro100EV można zmieścić około trzy osoby więcej niż w obecnych autobusach używanych na Guernsey.

Check Also

eActros 400 – wspólny projekt firm Daimler Truck Polska i GT Trailers

17 maja w siedzibie firmy GT Trailers w Kurzniach odbyło się uroczyste przekazanie nowego pojazdu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.