Daimler Truck unterstützt die Menschen in der Ukraine. // Daimler Truck supports the people in Ukraine.

Milion euro dla ludności Ukrainy

Daimler Truck AG kontynuuje swoje wsparcie dla ludności Ukrainy i po raz kolejny przekazuje milion euro lokalnym organizacjom pomocowym. 700 000 euro trafi do UNICEF, do Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci, a 300 000 euro do Niemieckiego Czerwonego Krzyża (DRK).

Martin Daum, prezes zarządu Daimler Truck AG –Od dwóch lat ludzie na Ukrainie cierpią z powodu straszliwych konsekwencji wojny. Potrzeba niesienia pomocy humanitarnej wciąż pozostaje ogromna. Dlatego chcielibyśmy, aby nasza darowizna przyczyniła się do poprawy sytuacji na miejscu i pomogła nieco złagodzić trudny los dotkniętych nią ludzi. Chcemy też wysłać sygnał solidarności i nadziei na zakończenie tego cierpienia.

Darowizna zostanie wykorzystana przez obu partnerów na różnego rodzaju kampanie pomocowe ukierunkowane na konkretne potrzeby. Działania UNICEF skupiają się na edukacji, pomocy medycznej i psychospołecznej, a także na zapewnieniu elektryczności i wody dzieciom i rodzinom na Ukrainie. Niemiecki Czerwony Krzyż współpracuje z Ukraińskim Czerwonym Krzyżem (URC) w zakresie pomocy w sytuacjach nadzwyczajnych, ochrony ludności, a także w sektorze ochrony zdrowia i opieki społecznej.

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę w lutym 2022 roku firma i jej pracownicy przekazali pieniądze, przedmioty i pojazdy do konwojów pomocowych o łącznej wartości ponad 4,3 mln euro. Darowizny zostały przekazane na rzecz UNICEF, Niemieckiego Czerwonego Krzyża i Światowego Programu Żywnościowego ONZ (WFP). Ponadto, w ciągu ostatnich dwóch lat pracownicy wsparli transporty liczące około 3 900 ton pomocy humanitarnej na Ukrainę, które przetransportowano w ponad 200 konwojach samochodowych. Zostały one rozlokowane na miejscu w sposób ukierunkowany we współpracy z różnymi partnerami i organizacjami pomocowymi. Daimler Truck będzie w przyszłości nadal dostarczał samochody i udostępniał inne formy wsparcia na potrzeby transportów pomocowych.

Centralne i lokalne kampanie pomocowe przedsiębiorstwa są koordynowane przez pracowników, którzy mając duże doświadczenie w organizowaniu projektów pomocowych i operacji transportowych i wspierają również licznych wolontariuszy z wielu lokalizacji Daimler Truck, oddziałów i spółek krajowych.

Jako globalny, notowany na giełdzie producent pojazdów użytkowych, Daimler Truck jest świadomy swojej odpowiedzialności i angażuje się w zrównoważoną strategię biznesową. Przedsiębiorstwo przyjmuje również na swoje barki odpowiedzialność za sferę społeczną i socjalną: Daimler Truck skupia swoje działania w ramach inicjatywy „Daimler Truck Cares”, angażując się w szeroko zakrojone projekty na rzecz środowiska i społeczeństwa na całym świecie.

Check Also

Ambasador firmy Apollo

Firma Apollo Tyres wybrała Giancarlo Fisichellę, zwycięzcę trzech wyścigów Formuły 1, na nowego ambasadora marki …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.