Modexpress wdraża RFID ZetesMedea

Firma Modexpress, specjalizująca się w globalnej realizacji zamówień modowych, wdrożyła rozwiązanie magazynowe ZetesMedea współpracujące z technologią RFID w celu kontroli wszystkich zamówień marki Suitsupply. Optymalizując procesy magazynowe, dostawca usług logistycznych jest w stanie skontrolować znacznie więcej zamówień przy znacznie mniejszym zapotrzebowaniu na sprzęt. Podczas tych kontroli kody EPC wszystkich elementów odzieży i akcesoriów są weryfikowane z dokładnością do 99,7% poprzez skanowanie tagów RFID.

Weryfikacja zamówień

Firma Modexpress jest dostawcą usług logistycznych dla firm modowych. W Holandii posiada siedem magazynów o łącznej powierzchni 165 000 m2, a w okresach szczytu zamówień zatrudnia około 800 pracowników. Marka Suitsupply, która od 15 lat jest głównym klientem Modexpress, poprosiła o wdrożenie rozwiązania do sprawdzania kodów EPC wszystkich produktów w zamówieniach wychodzących przy użyciu technologii RFID. W tym celu wdrożono rozwiązanie automatyzacji składające się z oprogramowania ZetesMedea i osprzętu RFID Zebra. Wszystkie zeskanowane kody są automatycznie przesyłane do systemu ERP firmy Modexpress za pośrednictwem oprogramowania ZetesMedea. Następnie dane te są udostępniane w czasie rzeczywistym do systemu zarządzania zamówieniami marki Suitsupply.

Zamówienia B2B i B2C

Firma Modexpress zwróciła się do nas z prośbą o zastąpienie rozwiązania RFID, którego dotychczas używała do kontroli zamówień B2B dla marki Suitsupply – mówi Paul Lankhout, country manager w Zetes Netherlands. – Dzięki naszym rozwiązaniom optymalizacyjnym, uwzględniającym różniące się od siebie okresy szczytu przetwarzania zamówień B2B i B2C, udało się znacznie zwiększyć efektywność weryfikacji wszystkich zamówień. Firma Modexpress dysponuje teraz rozwiązaniem RFID do sprawdzania zamówień B2B jak i B2C marki Suitsupply z większą dokładnością. Dodatkowo, elastyczność tego rozwiązania umożliwia rozpoczęcie weryfikacji zamówień dla innych klientów, dokonując zaledwie kilku zmian.

Wiedza, doświadczenie i zaufanie

Firma Modexpress wybrała Zetes jako dostawcę swojego rozwiązania RFID na podstawie wiedzy, doświadczenia i zaufania w kwestii współpracy. – Szukając dostawców, nasza uwaga szybko padła na firmę Zetes ze względu na jej specjalizację w logistyce oraz bliską lokalizację – mówi kierownik ds. IT Dave van Alem.– Już od pierwszego kontaktu nasze relacje weszły na właściwy tor ze względu na sposób, w jaki Zetes wniósł swój wkład w wybór najlepszego rozwiązania i jego wdrożenie. Dzięki kilku optymalizacjom procesów możemy teraz sprawdzać do trzech razy więcej produktów przy mniejszym zapotrzebowaniu na sprzęt. Nowe rozwiązanie RFID jest również bardziej wszechstronne we wdrażaniu.

Check Also

Zabytkowa taksówka Warszawa M20 znów we flocie krakowskiego MPK

Po kilkudziesięciu latach do floty MPK SA w Krakowie wrócił wyjątkowy pojazd – to licząca …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.