Największe zamówienie na elektryczne pojazdy Scania w Europie

Jedno z największych zamówień w Europie i zarazem największe na pojazdy Scania z napędem elektrycznym, zostanie zrealizowane w ciągu jednego roku kalendarzowego w Wielkiej Brytanii.

Zamówienie zostało złożone przez grupę Consortium Purchasing na potrzeby rozbudowy flot Culina Group, WS Group i A.W. Jenkinson Group.

Kontrakt obejmuje dostawę 2 500 pojazdów, które zostaną dostarczone w ciągu 12 miesięcy. Transakcja dotyczy pojazdów z 13-litrowym silnikami spalinowymi i układem napędowym Scania Super oraz 100 pojazdów z napędem elektrycznym. To jedne z pierwszych elektrycznych ciągników siodłowych Scania 4×2 przeznaczonych do transportu regionalnego, jakie pojawią się na brytyjskich drogach.

Każdy pojazd zostanie objęty trzyletnim pełnym kontraktem obsługowo-naprawczym, a niektóre również finansowaniem Scania Financial Services.

Scania od wielu lat utrzymuje bliskie relacje z Culina Group, WS Group i A.W. Jenkinson Group. To znaczący kontrakt, która stanowi kamień milowy na dalszej drodze w kierunku zrównoważonego transportu – komentuje Christian Levin, dyrektor generalny Scania.

W imieniu Consortium Purchasing chciałbym podkreślić, że jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości przedłużenia naszej umowy. To był trudny czas dla producentów oryginalnego wyposażenia, w związku z globalnymi problemami z dostawami, lecz Scania ściśle współpracowała z nami przez ostatnie dwa lata, aby zminimalizować wpływ tego problemu na każdą ze stron. Świadczy to o prawdziwym partnerstwie między firmami – dodaje William Stobart, zastępca dyrektora generalnego Culina Group.

Check Also

TomTom dostarczy innowacyjną nawigację dla globalnej linii BMW Motorrad

Amsterdam, Niderlandy, 19.06.2024 r. – TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił dziś, że …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.