Home / > Nić Ariadny <

> Nić Ariadny <

Szanowni Państwo

Niniejszym prezentujemy Państwu nasz projekt o nazwie roboczej „Nić Ariadny”. Projekt ten łączy w sobie aktualne  potrzeby kierowców, ekologię i bezpieczeństwo na drodze. Jest prostą i skuteczną odpowiedzią na brak kierowców  do pracy, na ich stres i zmęczenie.

W chwili obecnej projekt jest w fazie końcowego opracowywania strony internetowej służącej do zebrania danych od jego „klientów” która będzie jednocześnie narzędziem pracy dla spedytorów oraz źródłem informacji dla aplikacji dla kierowców.

W dopasowywaniu projektu do wymogów i możliwości technicznych aktywnie pomagają nam osoby reprezentujące takie firmy i organizacje jak:

– Grupa GS1 – zajmująca się standaryzacją i rejestrem lokalizacji podmiotów gospodarczych

– Instytut Logistyki i Magazynowania

– Pepsico

– ECR – Efficient Customer Response

Pomysł uzyskał już także poparcie od:

– Transport i Logistyka Polska

– Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

W treści projektu jest wiele pozycji uzasadniających potrzebę jego powstania oraz plan realizacji. Jest tam też apel do osób pracujących w łańcuchu TSL o poparcie oraz udział w nim a szczególnie w określeniu informacji które są kluczowe dla spedytora i kierowcy aby mogli spokojniej realizować zadania.

Wszyscy wiemy, jak ciężko jest przekonać kogokolwiek do jakiejkolwiek pomocy dla kierowców ciężarówek, ale tym razem jest to konieczność. Nawet największe magazyny trzeba kiedyś przecież opróżnić.

Poniżej zamieszczamy krótki opis wybranych załączników.

1. pismo wstępne

2. projekt – ogólny zarys

3. pokaz projektu w postaci slajdów – przydatny do skróconej prezentacji projektu innym osobom

4. schemat – pokazuje wizualnie zależność poszczególnych bloków projektu, ułatwia zobaczenie ich wzajemnego wpływu na siebie którego normalnie trudno dostrzec

5. zał 1 – formularz – jest to głownie narzędzie projektu. To on będzie „dawcą” wszelkich informacji do aplikacji dostępnej dla kierowców i spedytorów. Musi on zawierać wszystkie dane które ułatwią prace kierowcom i spedytorom. Na ten załącznik kładziemy szczególny nacisk i chętnie przyjmujemy wszelkie uwagi do niego póki jest to łatwe do uzupełnienia

6. zał 1b – formularz  pola tekstowe – pola te posłużą do komunikacji pomiędzy kierowcą a klientem i na odwrót ale tylko w zakresie problemów z dojazdem lub parkingiem, infrastrukturą    Korzystanie z nich będzie wymagało już zalogowania się.

7. zał 2 – parkingi – opisuje jak wielką rolę odgrywa informacja o parkingach u klienta docelowego lub w jego okolicy oraz ile daje to oszczędności przeliczone na niewykorzystane przebiegi i czas pracy.

8. zał 3 – adres firmy – a dokładnie miejsce docelowe. Jego szybkie i bezproblemowe odszukanie oraz wytyczenie  właściwej drogi dojazdowej jest podstawą pracy kierowcy. To właśnie m.in. powoduje masowe odchodzenie nowych kierowców z pracy. Jest wyliczone ile nas kosztuje szukanie tych miejsc, ile spalin zbędnie szybuje w atmosferę, ile traci przewoźnik.

9. zał 4 – okienka załadunkowe – ten pomysł powstał już pod wpływem rozmów z potencjalnymi użytkownikami portalu i ma za zadanie pomóc w informowaniu kierowców o wszelkich odstępstwach od planu załadunku. O możliwości wcześniejszego podstawienia pojazdu ale też o problemach które skutkują przedłużeniem obsługi wcześniej podstawionych pojazdów.

10. zał 5 – dlaczego my – staramy się wyjaśnić dlaczego projekt opracowali i będą prowadzić fachowcy znający transport i spedycje od podstaw, od tej strony, którą pokazuje film firmy Adar.

11. zał 6 –  środowisko – opis i wyliczenie ile tracimy przez brak odpowiedniej informacji dla kierowców w postaci zbędnej emisji spalin, ile możemy pomóc w ochronie środowiska. Firmy kurczowo trzymają się plakatowaniu korytarzy, segregacji w kuchniach odpadów a pod ich oknami wielkie pojazdy jeżdżą w koło nie wiadomo po co.