Nowa opona wyścigowa od Goodyear na nowy sezon mistrzostw ciężarówek

Wyścig na włoskim torze Misano w najbliższy weekend 25-26 maja rozpocznie nowy sezon zmagań w ramach mistrzostw Goodyear FIA European Truck Racing Championship, które w tym roku świętują swoje 40-lecie. Goodyear, sponsor tytularny mistrzostw i wyłączny dostawca opon, wprowadza w tym roku nową oponę wyścigową, której mieszanka ma zapewnić większą przyczepność zwłaszcza na mokrej nawierzchni, co pomoże podnieść standardy bezpieczeństwa wyścigów ciężarówek.

Tegoroczne mistrzostwa będą obejmować 7 rund, które odbędą się we Włoszech, na Słowacji, w Belgii, Niemczech, Czechach, Francji i Hiszpanii. W centrum uwagi będzie Norbert Kiss, pięciokrotny mistrz, który dominował w ostatnich trzech sezonach.

Przepisy wyścigowe pozwalają na stosowanie jednej specyfikacji opon w różnych warunkach i na różnych torach – niezależnie czy są to nawierzchnie suche, mokre czy o zróżnicowanych temperaturach. Zapewnienie optymalnych osiągów w całej serii jest więc wyzwaniem. Nowa opona Goodyear poszerza spektrum osiągów, zapewniając lepszą przyczepność na mokrej nawierzchni i większą trwałość.

Opona została opracowana w Centrum Innowacji Goodyear w Luksemburgu, a następnie poddana licznym badaniom i testom m.in. na torach Nürburgring, Most i Slovakia Ring. Inżynierowie skupili się szczególnie na optymalizacji powierzchni styku opony z nawierzchnią, aby zapewnić równomierne zużycie i porównywalne osiągi przez cały okres eksploatacji.

Goodyear z dumą kontynuuje swoją obecność w mistrzostwach FIA European Truck Racing Championship, jednych z najbardziej prestiżowych wyścigów ciężarówek na świecie. Jako partner tytularny i wyłączny dostawca opon, robimy wszystko, aby zapewnić jak najlepsze wyniki na torze. Przekłada się to również na jakość milionów opon ciężarowych i nowoczesnych rozwiązań Goodyear, które znajdują zastosowanie w codziennej działalności firm transportowych w całej Europie” powiedział Maciej Szymański, dyrektor ds. marketingu opon ciężarowych w Europie.

„Po ekscytującej wiadomości, że FIA Motorsport Games po raz pierwszy obejmą wyścigi ciężarówek, cieszymy się, że będziemy częścią tego międzynarodowego wydarzenia w Walencji w październiku,” dodał Szymański. „To dowód na rosnącą popularność wyścigów ciężarówek na całym świecie. Jesteśmy dumni, że możemy współtworzyć to wspaniałe widowisko.”

Georg Fuchs, dyrektor zarządzający ETRA, powiedział: „Jako nasz wyłączny dostawca opon i partner tytularny mistrzostw, Goodyear pozostaje w awangardzie innowacji w wyścigach samochodów ciężarowych. Wprowadzając opony nowej generacji, Goodyear potwierdza swoją pozycję lidera zarówno w dziedzinie opon wyścigowych, jak i komercyjnych, budującego przyszłość wyścigów pojazdów ciężarowych w kierunku większego bezpieczeństwa, osiągów i zrównoważonego rozwoju„.

W nowym sezonie Goodyear będzie dalej wspierać wysiłki organizatorów zmierzające do ograniczenia ilości odpadów pozostających po mistrzostwach, wydłużając żywotność opon poprzez bieżnikowanie. Dzięki temu opony stosowane w wyścigach Goodyear FIA ETRC mogą być dalej wykorzystywane przez floty transportowe.

Check Also

Spotkanie Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych TRANS z reprezentacją Ministerstwa Infrastruktury

10 czerwca 2024 roku, w Hotelu Korona w Rybniku odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia Przewoźników …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.