Nowy TGX z napędem PowerLion

Udział w targach IAA Transportation 2024 będzie dla firmy MAN wejściem w rok modelowy 2025. Bawarczycy zaprezentują m.in. nowy model MAN TGX z układem napędowym PowerLion oraz ulepszonym pakietem aerodynamicznym zużywającym nawet o 3,7 % paliwa mniej niż poprzednik. D3066 – całkowicie nowo opracowany silnik korzysta z połączonej wiedzy inżynieryjnej TRATON GROUP i zastąpi dostępne wcześniej serie silników D26 i D15 we wszystkich ciągnikach siodłowych MAN 4×2.

Jego sprawność mechaniczna (efektywność zużycia energii) przekracza 50% klasyfikując go do grona najbardziej zaawansowanych technicznie jednostek napędowych samochodów ciężarowych na świecie. . D30 jest dostępny w sześciu poziomach mocy od 380 do 560 KM (2100 do 2800 Nm). Zastosowano w nim układ wtryskowy Common Rail XPI o ciśnieniu wtrysku do 1800 barów oraz 10-otworkowe wtryskiwacze, innowacyjny układ turbodoładowania oraz podwójny układ oczyszczania spalin SCR. Silnik współpracuje z nową skrzynią biegów MAN TipMatic o 14 przełożeniach oraz nową gamą osi napędowych hipoidalnych. Skrzynie biegów dotychczas stosowane w TGX typu nie będą dostępne w nowym modelu. Zmodyfikowano zaciski hamulców tarczowych w celu zmniejszenie strat podczas ruszania z miejsca. Zasadniczy układ hamulcowy wspierany jest wysokowydajnym hamulcem silnikowym CRB (Compression Release Brake) o mocy do 355 kW, a także odłączanym zwalniaczem hydrodynamicznym generującym do 4700 Nm. Nowy model będzie dostępny z bogatą ofertą przystawek odbioru mocy montowanych na silniku oraz skrzyni biegów.

Poszczególne elementy wyposażenia z roku modelowego 2025 będą dostępne do zamawiania stopniowo, począwszy od października 2024 r. Więcej informacji na temat nowości firmy MAN opublikujemy na łamach Polskiego Trakera.

Check Also

Thermo King wprowadza Trailer Assist Premium, rozwiązanie dla naczep przeznaczone do monitorowania danych pojazdu

Thermo King Trailer Assist Premium stanowi kolejny krok w rozwiązaniach do monitorowania danych dla naczep …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.