Od 1 lipca 2024 r. pobór opłat drogowych dla pojazdów powyżej 3,5 tony w Niemczech

Obowiązek uiszczania opłat drogowych na niemieckich autostradach i federalnych drogach szybkiego ruchu wkrótce zostanie rozszerzony. Wcześniej dotyczył on tylko pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej (DMC) powyżej 7,5 tony. Od 1 lipca 2024 r. pojazdy i zespoły pojazdów o DMC powyżej 3,5 tony będą również podlegać opłatom drogowym. Rozszerzenie opłat drogowych stwarza złożone wyzwania dla firm i kierowców. Axxès, dostawca usług cyfrowych i rozwiązań w zakresie opłat drogowych w Europie, obecnie rozszerza swoją ofertę dla pojazdów o DMC powyżej 3,5 tony. Oznacza to, że firmy transportowe i menedżerowie flot mogą również w przypadku tej klasy pojazdów polegać na sprawnej i płynnej obsłudze procesu poboru opłat drogowych.

B’Moov jest intuicyjnym w obsłudze urządzeniem firmy Axxès służącym do poboru opłat, które można szybko i łatwo zainstalować w pojeździe. Dzięki B’Moov opłaty drogowe mogą być przetwarzane automatycznie nie tylko w Niemczech, ale i w innych 12 europejskich państw – łącznie w 17 sieciach poboru opłat. Oszczędza to czas i koszty. W ramach jednej faktury z jasnym podziałem kosztów użytkownicy otrzymują przejrzyste, comiesięczne rozliczenia pozwalające na wgląd w dowolnym momencie we wszystkie opłaty drogowe. Raporty uwzględniają podział na trasy i pojazdy. Urządzenie do poboru opłat firmy Axxès wykorzystuje technologie geolokalizacyjne i telekomunikacyjne. Dzięki temu, oprócz monitorowania pojazdów B’moov umożliwia również śledzenie transportu w czasie rzeczywistym i przesyłanie danych do zewnętrznych platform logistycznych, co ułatwia zarządzanie łańcuchem dostaw.

Axxès jako pierwszy wprowadził na rynek urządzenie do poboru opłat działające w ramach europejskiej usługi opłaty elektronicznej (EETS) w 2015 roku. Jesteśmy innowatorem w zakresie rozwiązań do poboru opłat drogowych, aktualnie pracujemy nad rozwiązaniem umożliwiającym uiszczanie opłat drogowych z wykorzystaniem cyfrowych tachografów nowej generacji – wyjaśnia Patryk Krajewski, Country Manager CE w Axxès.

Niemiecka sieć poboru opłat jest największą w Europie. Axxès zapewnia niezawodny sposób pobierania danych dotyczących opłat drogowych zarówno w Niemczech, jak i w innych krajach. Użytkownicy naszych urządzeń otrzymują miesięczną fakturę i kompleksowy raport zawierający wszystkie istotne dane dotyczące przejechanych tras. Nieustannie pracujemy nad optymalizacją procesów dla użytkowników B’moov i w konsekwencji zwiększeniu wydajności ich pracy. W tym celu współpracujemy z wiodącymi dostawcami w branży transportu drogowego. Zainteresowane osoby mogą poznać więcej szczegółów, odwiedzając naszą stronę www lub uzyskać indywidualne porady od naszego polskojęzycznego zespołu. Wspólnie z naszymi partnerami handlowymi jesteśmy w stanie zaoferować firmom transportowym rozwiązanie działające w niezawodny sposób w całej Europie, które pomoże im w radzeniu sobie z wyzwaniami związanymi z ciągłymi zmianami w zakresie poboru opłat drogowych w różnych krajach europejskich.

Check Also

Thermo King wprowadza Trailer Assist Premium, rozwiązanie dla naczep przeznaczone do monitorowania danych pojazdu

Thermo King Trailer Assist Premium stanowi kolejny krok w rozwiązaniach do monitorowania danych dla naczep …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.