Partnerstwo strategiczne: Daimler Buses i eksperci od systemów bateryjnych BMZ Poland

Daimler Buses i ekspert od systemów bateryjnych BMZ Poland, spółka należąca do BMZ Holding, uzgodniły strategiczne partnerstwo na rzecz rozwoju i dostaw baterii nowej generacji do autobusów elektrycznych. Wspólnie z Daimler Buses BMZ będzie prowadzić prace nad udoskonaleniem poprzedniej technologii bateryjnej pod kątem specyficznych wymagań autobusów z napędem elektrycznym. Nowa generacja baterii NMC4 – następca stosowanej obecnie technologii NMC3 – połączy wysoką gęstość energetyczną, która pozwoli autobusom elektrycznym uzyskiwać dłuższe zasięgi, i bardzo długą żywotność. Klienci Daimler Buses będą korzystać z zalet nowych baterii NMC4 od połowy tej dekady.

Michael Klein, dyrektor ds. rozwoju produktów i dyrektor operacyjny Daimler Buses: – Poprzez nawiązanie współpracy przez nasze firmy dokonujemy połączenia dwóch ważnych aspektów: doświadczenia Daimler Buses w projektowaniu i produkcji autobusów oraz doświadczenia BMZ w zakresie baterii litowo-jonowych do pojazdów użytkowych. Cieszę się bardzo na myśl o nowej, wyjątkowej generacji baterii, które pojawią się w naszych autobusach elektrycznych. Ta współpraca to ważny kamień milowy na drodze do bezemisyjnego transportu publicznego w całej Europie.

Tomasz Jankowski, prezes zarządu BMZ Poland: – Od dekady realizujemy strategię rozwoju i produkcji wiodących systemów do autobusów elektrycznych. Teraz zaś będziemy mieli przyjemność rozpocząć współpracę z Daimler Buses. Jeśli chodzi o rynek autobusów elektrycznych, konsekwentnie realizujemy strategię wzrostu i inwestycji. Dla mnie osobiście, wybór naszej firmy przez Daimler Buses jest potwierdzeniem słuszności naszej drogi. Działając wspólnie, będziemy mieli możliwość wdrożenia tę strategii na znacznie większą skalę.
W tym celu rozszerzymy naszą produkcję w Gliwicach i sprawimy, że będzie to pierwsza tego typu fabryka w Unii Europejskiej: Zakład zostanie zaprojektowany specjalnie pod kątem produkcji baterii autobusowych i będzie posiadał w pełni automatyczną linię montażową – dodaje Paweł Kępski, Business Unit EV w BMZ Poland.

Check Also

eActros 400 – wspólny projekt firm Daimler Truck Polska i GT Trailers

17 maja w siedzibie firmy GT Trailers w Kurzniach odbyło się uroczyste przekazanie nowego pojazdu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.