Pięć nowych Actrosów w Eneris SA

Licząca już około 300 pojazdów ciężarowych, w tym ponad 100 Mercedesów, flota Eneris SA powiększyła się o kolejnych pięć śmieciarek firmy Terberg na podwoziu najnowszego Actrosa 2633. Dwie z nich trafiły na Dolny Śląsk, gdzie obsługują mieszkańców Świdnicy i Strzegomia, trzy natomiast do oddziału spółki w Pile.

Grupa Eneris jest wieloletnim użytkownikiem marki Mercedes-Benz. Podwozia wszystkich typoszeregów Actrosa doskonale sprawdzają się w roli pojazdów komunalnych, między innymi ze względu na dużą wytrzymałość i długą żywotność. – Współpracujemy wyłącznie z najlepszymi, topowymi dostawcami, nie możemy sobie pozwolić na niesprawdzone modele – wyjaśnia Robert Kołodziejski, dyrektor ds. logistyki i eksploatacji w Eneris Surowce SA. – Stąd też nasza długa historia użytkowania Mercedesów. Decydują o tym warunki przetargów, które co roku ogłaszamy – odpowiedź Mercedesa często jest po prostu najlepsza. Spełnia dwa kluczowe kryteria: korzystnej ceny oraz dostępności pojazdów. Dzięki temu, że mamy partnerskie relacje i jesteśmy w stałym kontakcie, wiemy, czego się spodziewać i mamy pewność, że nasze zamówienie będzie zrealizowane w rozsądnym czasie. Ważne jest też to, że rozmawiamy z importerem na poziomie centrali, dzięki czemu nie musimy prowadzić negocjacji u różnych dealerów, a lokalizacje, w których odbieramy pojazdy są dostosowane do naszych potrzeb.

Jedna z najnowszych pięciu śmieciarek na podwoziu Actrosa 2633 trafiła do Świdnicy. Jednokomorowa zabudowa firmy Terberg umożliwia zbiórkę odpadów różnego rodzaju, a o tym, jakie będą zbierane podczas konkretnego kursu, informuje umieszczona na masce tabliczka. Dziennie pojazd pokonuje trasę 100-200 km. – Nie są to wielkie przebiegi, ale wymagają ciągłych przystanków, dlatego wytrzymałość pojazdu ma ogromne znaczenie. Mercedesy są pod tym względem praktycznie niezawodne, a w razie jakichkolwiek problemów serwis działa skutecznie i szybko – wyjaśnia Robert Kołodziejski. – Oczywiście zużycie paliwa także jest dla nas istotne, niemniej pod tym względem wiele zależy też od tego, w jakim terenie śmieciarka się porusza. W miejscowościach górskich będzie to wyglądało zupełnie inaczej niż w niewielkim mieście na Mazowszu.

Praca kierowcy pojazdu zbierającego odpady wymaga ogromnej uważności, szczególnie w gąszczu wąskich uliczek osiedlowych, gdzie zdarzają się często piesi, rowerzyści, biegają dzieci, a dodatkowo trzeba manewrować między zaparkowanymi samochodami. – Nasi kierowcy potrzebują komfortowego narzędzia pracy, spędzają w kabinie cały dzień i muszą być bardzo skoncentrowani – mówi Robert Kołodziejski. – W Actrosie mają zapewnioną świetną widoczność i wygodę, są bardzo zadowoleni z tych pojazdów. To również jest dla nas jeden z kluczowych powodów, dla których od tylu lat rozwijamy współpracę z marką i mamy zamiar ją kontynuować w kolejnych.

Check Also

ORLEN rozwija elektromobilność i ma plan na wykorzystanie wodoru w transporcie

Transformacja w transporcie opiera się na miksie rozwiązań bazujących na tradycyjnych i nowych paliwach, biosurowcach …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.