Planowana rozbudowa siedziby i zakładów Alexander Dennis

Alexander Dennis, spółka zależna NFI Group Inc., jednego z wiodących niezależnych globalnych producentów autobusów, ogłosiła plany rozbudowy swojej siedzibę i zakładu w Larbert.

Zakład w Larbert skupi się na produkcji nowego bezemisyjnego autobusu Enviro400EV. Start produkcji planowany jest na sierpień 2023 r. Będzie to będzie trzecia tego typu placówka firmy AD w  Wielkiej Brytanii. Decyzja ta jest następstwem udanego programu pilotażowego budowy autobusów Enviro400FCEV z wodorowymi ogniwami paliwowymi w Larbert.

Budowa zakładu Larbert polega m.in. na przekształceniu istniejącej powierzchni magazynowej w linie produkcyjne. Powstanie ponad 690 miejsc pracy.

Dwupokładowy Enviro400EV, to główny model nowej generacji autobusów elektrycznych  (bateryjnych) o dwóch pokładach. Został on zaprojektowany do przewozu dużej liczby pasażerów na liniach miejskich i międzymiastowych. Może on przwozić do 96 pasażerów uzyskując zasięg operacyjny do 400 km na jednym ładowaniu.

Główna siedziba firmy Alexander Dennis pozostaje w Larbert, a prace nad przebudową powierzchni biurowej w obiekcie zostały zakończone. Zostały one dostosowane do hybrydowych warunków pracy, które są obecnie standardem w firmie Alexander Dennisa. Zmiany w Larbert są częścią planu modernizacyjnego firmy,  zapoczątkowanego otwarciem nowego zakładu w Farnborough w 2022 r.

Check Also

Ambasador firmy Apollo

Firma Apollo Tyres wybrała Giancarlo Fisichellę, zwycięzcę trzech wyścigów Formuły 1, na nowego ambasadora marki …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.