Ponad 100 naczep marki Wielton zasili flotę firmy AGROMEX

Firma AGROMEX sp. j. po raz kolejny zakupiła pojazdy wieluńskiego producenta. Zamówienie dotyczy wyprodukowania 94 naczep kurtynowych typu MEGA z systemem intermodalnym oraz 12 rozsuwanych naczep podkontenerowych. Odbiory pojazdów zaplanowano do końca 2024 roku.

Dedykowana do transportu kombinowanego naczepa Curtain Master MEGA z systemem Intermodalnym (typu hukepack) sprawdzi się w mieszanym transporcie towarów wielkogabarytowych, np. z przemysłu motoryzacyjnego i ładunków wymagających szczelności, trwałości i dużej pojemności załadunkowej, jak napoje, opony, sprzęt AGD czy pojemniki gitterbox. Pojazd ten pozwala na transport towaru o wysokości 3 m, a jego całkowita kubatura wynosi około 100m3. Niska masa własna naczepy – od 6300 kg oraz możliwość przewożenia jej koleją czy promem istotnie wpływają na obniżenie kosztów jej eksploatacji. Curtain Master Mega to pojazd dedykowany do transportu intermodalnego dzięki wzmocnionej ramie i rozłącznemu zawieszeniu pneumatycznemu, a także zastosowaniu ergonomicznych rozwiązań, jak składany zderzak. Posiada odpowiednie wzmocnienia w podwoziu, umożliwiające przeładunek pionowy, tj. 4 punkty chwytania „grab handles” rozmieszczone zgodnie z normą UIC 596-5 i wzmocnioną tablicę przyłączeniową, która jest chroniona dodatkowymi odbojami gumowymi. Tylne obrzeże chronione jest rolkowymi odbojami narożnymi, a umiejscowienie ośmiu uchwytów promowych na podwoziu dodatkowo umożliwia transport naczepy promem, zwiększając możliwości wykorzystania naczepy w transporcie mieszanym.

Cieszy nas fakt, że wieloletnia współpraca Wieltonu z firmą AGROMEX się rozwija i zaowocowała kolejnym zamówieniem. Wspólne opracowywanie nowych rozwiązań jak i kooperacja w zakresie testowania nowych pojazdów jest szczególnie cenne i pozwala jeszcze bardziej zrozumieć aktualne potrzeby jak i wyzwania z którymi mierzą się przewoźnicy. Zdajemy sobie sprawę jak ważny obecnie jest rozwój transportu intermodalnego, wykorzystującego przewóz naczep za pomocą kolei i ile korzyści za sobą niesie, dlatego w naszym portfolio znaleźć można m.in. naczepy wyposażone w system intermodalny czy systemy wymienne.– mówił Ireneusz Golec, Dyrektor Regionalny – Sprzedaż Flotowa, Wielton S.A.

AGROMEX to rodzinna firma działająca od ponad 30 lat w branży transportowej. Specjalizuje się w międzynarodowym oraz krajowym transporcie drogowym oraz intermodalnym. Od 2021 roku w swojej działalności wykorzystuje zeroemisyjne paliwo (bio-LNG) do napędzania pojazdów. Zespół firmy to 160 doświadczonych pracowników. Flota spółki składa się łącznie z 120 pojazdów i 180 naczep, w tym znaczna jej część to naczepy MEGA dedykowane do transportu intermodalnego, które od 2013 roku z powodzeniem przewożą różne ładunki koleją. W ostatnim czasie firma AGROMEX poszerzyła działalność o własne kolejowe połączenie intermodalne na trasie Karsznice – Rotterdam.

Kooperację z firmą Wielton rozpoczęliśmy 26 lat temu, kupując pierwsze naczepy kurtynowe typu Mega wieluńskiego producenta. Kierujemy się podobnymi wartościami, a szczególnie ważne dla naszych firm są zrównoważony rozwój oraz stałe poszukiwanie nowych rozwiązań. Najnowszą inwestycją zrealizowaną w firmie AGROMEX jest uruchomienie własnego połączenia kolejowego, za pomocą którego realizowany będzie intermodalny transport z Karsznic do Rotterdamu. Pierwszy transport wyruszył 10 kwietnia, natomiast uroczysta inauguracja połączenia odbędzie się 15 maja br. – dodał Jacek Fraszka, Współwłaściciel firmy AGROMEX

Flotę firmy AGROMEX zasilą także naczepy podkontenerowe Container Master R2 marki Wielton, które mogą być rozsuwane mechanicznie lub za pomocą systemu pneumatycznego. Są to naczepy lekkie (od 4810 kg), wykonane z wytrzymałej stali S700. Trzy konfiguracje ramy umożliwiają transport szerokiego wachlarza kontenerów, w tym 20, 2×20, 30, 40, a także 45’’ bez zezwoleń. Model ten wyposażony jest w przykręcane stalowe podesty czy dodatkowe oboje na linii zamków. Przód i tył naczepy są wysuwane, a w standardzie dostępne są dwie pozycje sworznia i wysokości siodła (1090/1170 mm). Unikalną cechą produktu jest to, że kontenery 20’ mogą być rozładowywane zarówno z przodu, jak i z tyłu pojazdu.

Pierwsza współpraca firm AGROMEX i Wielton miała miejsce w 1998 roku. Łącznie do tej pory spółka zakupiła ponad 200 pojazdów od wieluńskiego producenta.

Check Also

eActros 400 – wspólny projekt firm Daimler Truck Polska i GT Trailers

17 maja w siedzibie firmy GT Trailers w Kurzniach odbyło się uroczyste przekazanie nowego pojazdu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.