Razem dla zrównoważonej mobilności: współpraca e2V i Ekoen

e2V/Ekovoltis, spółka obrotu zieloną energią, zawarła strategiczną umowę z Ekoen, polskim operatorem ultraszybkich hubów ładowania dla samochodów elektrycznych. Współpraca ta stanowi ważny krok w kierunku realizacji celów zrównoważonego rozwoju, zarówno dla Ekoen, jak i dla całego sektora elektromobilności w Polsce.

e2V zaopatrzy w zieloną energię istniejące i planowane punkty ładowania Ekoen. Umowa obejmuje m.in. huby ładowania w Warszawie na ul. Postępu 14, przy lotnisku Chopina oraz hub e-truck w Nadarzynie. Umowa przewiduje również dostarczanie zielonej energii do stacji otwieranych w przyszłości. Współpraca z e2V stanowi znaczący krok dla Ekoen w kierunku zwiększenia atrakcyjności oferty oraz redukcji śladu węglowego.

– Wybierając energię z odnawialnych źródeł, firmy przyczyniają się do redukcji emisji CO2 i ochrony naszej planety oraz zyskują konkretne korzyści biznesowe. Wśród nich znajduje się obniżenie kosztów operacyjnych dzięki niższym rachunkom za energię. Ponadto zielona energia może znacząco poprawić wizerunek marki, przyciągając klientów i partnerów biznesowych ceniących zrównoważony rozwój i odpowiedzialność społeczną. W rezultacie decyzja o przejściu na OZE to nie tylko krok w stronę zrównoważonego rozwoju, ale również strategiczna inwestycja w przyszłość firmy – mówi Piotr Ostaszewski, prezes Ekovoltis.

Tomasz Siedlecki, dyrektor sprzedaży i marketingu w Ekoen, podkreśla znaczenie współpracy: – To naturalny krok, aby nasze stacje ładowania były zasilane zieloną energią. Współpraca z Ekovoltis to nie tylko krok naprzód w zrównoważonym rozwoju i odpowiedź na rosnące oczekiwania naszych klientów. To również możliwość planowania polityki cenowej w dłuższym czasie i co za tym idzie, kolejna korzyść dla kierowców.

e2V gwarantuje ciągłość dostaw nawet w obliczu nieprzewidywalnych warunków pogodowych. Dzięki tym działaniom spółka jest w stanie oferować stabilne i efektywne dostawy zielonej energii, co przyczynia się do zrównoważonego rozwoju i wzmacnia bezpieczeństwo energetyczne Polski.

Współpraca e2V z Ekoen stanowi ważny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju, podkreślając rolę, jaką zielona energia odgrywa w transformacji sektora transportu. (źródło Media Forum)

Check Also

Ambasador firmy Apollo

Firma Apollo Tyres wybrała Giancarlo Fisichellę, zwycięzcę trzech wyścigów Formuły 1, na nowego ambasadora marki …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.