Red Dot Award za duży pojemnik składany CHEP ZirConic

Produkt firm CHEP i Cabka zdobył nagrodę Red Dot Award w kategorii Product Design opakowań przemysłowych za duży pojemnik składany CHEP ZirConic.Wręczona 24 czerwca w Essen w Niemczech nagroda stanowi wyraz uznania dla innowacyjnego projektu, funkcjonalności i zrównoważonego wpływu na środowisko pojemnika CHEP ZirConic.

Duży składany pojemnik CHEP ZirConic stworzony został w odpowiedzi na zauważone przez CHEP zapotrzebowania na doskonałe rozwiązania w zakresie opakowań transportowych wielokrotnego użytku (RTP), które odpowiadają współczesnym wymaganiom łańcucha dostaw. Zaprojektowany we współpracy z firmą Cabka, wiodącym ekspertem w dziedzinie projektowania produktów i inżynierii materiałowej, pojemnik CHEP ZirConic reprezentuje nową generację RTP, wyróżniającą się wydajnością operacyjną i zrównoważonym wpływem na środowisko.

Jako lider branży dostrzegamy naszą wyjątkową pozycję, pozwalającą wykraczać poza zrównoważony rozwój i czynić nasze działania prawdziwie regeneracyjnymi, dzięki innowacjom produktowym i komercyjnym – powiedział Daniel López, dyrektor ds. zarządzania produktami i innowacyjnością w CHEP Europe – Pojemnik ZirConic to pierwszy z serii rozwiązań opakowaniowych nowej generacji, zaprojektowanych na podstawie opinii klientów i mających na celu ustanowienie nowego standardu branżowego w zakresie suchego przechowywania na najwyższym poziomie innowacyjności i zrównoważonego rozwoju. Nagroda Red Dot jest wyrazem uznania wartości dostarczonej naszym klientom dzięki wyjątkowej współpracy projektowej przeprowadzonej z firmą Cabka, naszym strategicznym partnerem – podkreślił.

Pojemnik CHEP ZirConic, wykonany w 97 proc. z pokonsumenckiego plastiku, wyróżnia się cyrkularną konstrukcją, w pełni nadając się do recyklingu po zakończeniu żywotności. Koncentracja na zrównoważonym rozwoju ogranicza ilość odpadów i wspiera model gospodarki o obiegu zamkniętym. Najważniejsze cechy składanego dużego pojemnika CHEP ZirConic:

  • Modułowa konstrukcja zapewniająca dłuższą żywotność: ułatwia naprawę i wymianę komponentów, zapewniając minimalne przestoje i maksymalizując użyteczność.
  • Optymalizacja łańcucha dostaw: oferuje do 15 proc. większą objętość wewnętrzną i 33 proc. dodatkowej ładowności, podnosząc ją z 500 kg do 750 kg, umożliwiając tym samym efektywne wykorzystanie powierzchni magazynowej i zasobów transportowych.
  • Większa możliwość składania: umożliwia kompaktowe przechowywanie i zoptymalizowaną przestrzenią ładunkową ciężarówki, zmniejszając w ten sposób koszty transportu i emisję dwutlenku węgla. Co więcej, innowacyjna konstrukcja półki umożliwia złożenie jej wewnątrz kontenera, co dodatkowo optymalizuje wykorzystanie przestrzeni i usprawnia procesy wewnętrzne.
  • Integralność zawartości: posiada bezpieczną, zatrzaskową pokrywę i konstrukcję zabezpieczającą przed manipulacją, chroniącą towary przed zanieczyszczeniem.
  • Integracja z IoT: każdy kontener ma unikalną numerację seryjną pozwalającą na dokładne śledzenie i wyznaczoną przestrzeń do integracji urządzeń cyfrowych, co zapewnia szeroki wgląd w łańcuch dostaw i lepszą widoczność, która pozwala klientom podejmować świadome decyzje.

Projekt rozpoczął się we wrześniu 2021 r. we współpracy zespołów firm CHEP i Cabka. W Centrum Innowacji firmy Cabka w Walencji w Hiszpanii pojemnik CHEP ZirConic został opracowany przy użyciu metod takich jak analiza elementów skończonych (FEA) i prototypów w pełnej skali. Najnowocześniejszy zakład Cabka specjalizuje się w tworzeniu niestandardowych rozwiązań produktowych poprzez wykorzystanie zaawansowanych technologii, głębokie zrozumienie inżynierii materiałowej i kompleksowe testowanie produktów. Produkt udoskonalono w drodze walidacji technicznej i opinii klientów.

Praca z CHEP nad opracowaniem pojemnika CHEP ZirConic była satysfakcjonującym doświadczeniem. Otrzymanie Red Dot Award podkreśla nasze udane partnerstwo i stanowi wyraz uznania dla naszego zaangażowania w tworzenie innowacyjnych rozwiązań dla gospodarki o obiegu zamkniętym – skomentował Ignacio Castellano Montoro, wiceprezes ds. łączenia i integracji systemów w firmie Cabka.

Check Also

Thermo King wprowadza Trailer Assist Premium, rozwiązanie dla naczep przeznaczone do monitorowania danych pojazdu

Thermo King Trailer Assist Premium stanowi kolejny krok w rozwiązaniach do monitorowania danych dla naczep …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.