Rekord Guinessa w Alicante

Zestaw Duo Trailer, wyprodukowany przez hiszpańską spółkę Guillén wchodzącą w skład Grupy Wielton, wziął udział w próbie bicia Rekordu Guinessa w przeciąganiu najdłuższego zestawu ciężarowego podczas zawodów kulturystów w Torrevieja – Alicante.

Podczas mistrzostw kulturystów AMIX Cup w mieście Torrevieja, zlokalizowanym w hiszpańskiej prowincji Alicante, Juan Ferrer ustanowił nowy rekord Guinessa w przeciąganiu najdłuższego zestawu ciężarowego w Europie. Odległość na jaką zestaw musiał zostać przeciągnięty to 20 m. Po wykonaniu wyzwania Juan Ferrer czeka na oficjalną decyzję oraz potwierdzenie wpisu do Księgi Rekordów Guinessa.

Zestaw naczep, który brał udział w pobijaniu rekordu, to Duo Trailer marki Guillén. Jest to zestaw składający się z przesuwnej naczepy kurtynowej wyposażonej w składany zderzak i zaczep o dużej ładowności oraz standardowej naczepy kurtynowej. Dla lepszej stabilności i bezpieczeństwa na drodze, do pierwszej naczepy dołączony jest 2-osiowy wózek Dolly Pro z pierścieniem obrotowym, na którym mocowane jest siodło tylnej standardowej naczepy. Cały zestaw ma długość 31,75 m i dopuszczalną ładowność do 72 ton. Łączna waga zestawu Duo Trailer i ciągnika siodłowego to 23,7 ton.

– Jesteśmy dumni, że jako spółka Guillén mogliśmy być częścią bicia nowego Rekordu Guinessa. To niesamowite jak ludzie pokonują swoje słabości spędzając godziny na treningach, aby móc przesuwać granice swojej wytrzymałości. Tak jak w sporcie, siłą Grupy Wielton jest nieustanny rozwój i wytyczanie sobie kolejnych ambitnych celów, a także współpraca i wzajemne wspieranie się spółek w pokonywaniu codziennych wyzwań podczas tworzenia nowoczesnych rozwiązań transportowych. Dziękuję za wszelkie emocje oraz serdecznie gratuluję nowemu rekordziście, który podjął się wyzwania i wziął udział w przeciąganiu zestawu Duo Trailer marki Guillén. Wszyscy z zapartym tchem śledziliśmy jak Juan Ferrer ustanawia nowy rekord i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mieć możliwość obserwowania zmagań siłaczy z naszymi różnymi produktami– powiedział Jose Luis Guillén, Dyrektor Zarządzający Guillén Desarrollos Industriales S.L.

Zastosowanie najdłuższego europejskiego zestawu Duo Trailer w transporcie niesie ze sobą wiele korzyści. Przekłada się na redukcję emisji CO2 o 25-30%, ograniczenie kosztów przewozu towarów oraz odciążenie ruchu, dzięki redukcji liczby kursów i ciężarówek na trasach. Jednym z głównych celów Grupy Wielton, do której należy spółka Guillén, jest oferowanie klientom produktów wysokiej jakości, zachowując wysoką równowagę pomiędzy trwałością i masą. Grupa skupia się także na produkcji pojazdów i rozwiązań generujących oszczędności paliwa i redukujących ślad węglowy.

Juan Ferrer to najsilniejszy człowiek w Hiszpanii oraz mistrz National Strength League z 2022 roku. Poza biciem nowego Rekordu Guinessa, Zawody AMIX Cup 2023, które odbyły się 28 maja, były niepowtarzalną okazją dla miłośników sportu, fitnessu i kulturystyki, aby wziąć udział w światowej klasy zawodach kulturystycznych z jednymi z najlepszych sportowców rywalizujących w różnych kategoriach. Była to również doskonała szansa dla fanów motoryzacji i przedstawicieli firm transportowych na zapoznanie się z produktami marki Guillén. Organizatorami wydarzenia byli: Pablo Martinez, IFBB Professional league Valencia oraz AMIX Nutrition.

Check Also

Thermo King wprowadza Trailer Assist Premium, rozwiązanie dla naczep przeznaczone do monitorowania danych pojazdu

Thermo King Trailer Assist Premium stanowi kolejny krok w rozwiązaniach do monitorowania danych dla naczep …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.