Renault Trucks T Red

To zrównoważone pojazdy, które uosabiają zaangażowanie francuskiego producenta w gospodarkę o obiegu zamkniętym. W tej specjalnej serii zastosowano innowacyjne podejście do przedłużania żywotności pojazdów ciężarowych przy jednoczesnej ochronie środowiska.

Pojazdy Renault Trucks zaprojektowano tak, aby mogły przejechać ponad milion kilometrów. Dlaczego więc zatrzymywać się wcześniej? W ramach swojego zaangażowania w podejście zorientowane na środowisko i ekologię, producent przeciwstawia się starzeniu pojazdów, przedłużając ich pierwszy okres eksploatacji, umożliwiając w ten sposób swoim klientom intensywne użytkowanie ich przez dłuższy czas.

W czasach niedoboru zarówno ciężarówek jak i kierowców, firma Renault Trucks, która zawsze podkreślała atrakcyjność używanych samochodów ciężarowych zarówno dla przewoźników jak i kierowców, wprowadza na rynek trzecią specjalną serię pojazdów używanych, Renault Trucks T Red. T Red to samochód ciężarowy, który ma atrakcyjny design, jest trwały, wydajny i dostępny od ręki.

Dynamiczny design
T Red wyróżnia się wysokiej klasy wykończeniem, specjalnie odnowionym przez zespoły projektowe producenta. Kolor nadwozia to odcienie szarości oraz charakterystyczna dla marki Renault Trucks czerwień. Projektanci opracowali asymetryczny design i zastosowali dynamiczne linie graficzne na bokach pojazdu, symbolizujące nowe logo Renault Trucks.

Tę dbałość o szczegóły widać również we wnętrzu pojazdu, gdzie także zastosowano charakterystyczne kolory: kierownica i fotele mają czerwone przeszycia, dywaniki podłogowe również są obszyte na czerwono. Pierścienie wentylacyjne na desce rozdzielczej są czerwone, podobnie jak centralny ekran głównego wyświetlacza. Wykończenie deski rozdzielczej i wewnętrzne boki drzwi w kształcie bumerangu charakteryzują się dynamicznym czerwono-szarym wzorem zastosowanym na nadwoziu. Tabliczkę z nazwą, wzorami i kolorami serii specjalnej umieszczono nad łóżkiem, zapewniając widoczność z zewnątrz pojazdu.

Modyfikacje te przeprowadzane są przez zespoły w centrum adaptacji samochodów ciężarowych wysokiego zasięgu Renault Trucks, zlokalizowanym w samym sercu zakładu przemysłowego producenta w Bourg-en-Bresse.

Innowacyjne podejście do wspierania gospodarki o obiegu zamkniętym 

Dzięki T Red, który doskonale ilustruje podejście do gospodarki o obiegu zamkniętym, producent kładzie nacisk zarówno na pojazdy używane, jak i na ponowne wykorzystanie użytych części.

Używany ciągnik siodłowy Renault Trucks T Red, wyposażony w 13-litrowy silnik, przetestowany i skonstruowany tak, aby przejechać co najmniej milion kilometrów, został całkowicie odnowiony przez zespoły fabryczne z działu używanych pojazdów ciężarowych. Producent zachęca do wykorzystywania zasobów w obiegu zamkniętym, preferując stosowanie części używanych i komponentów regenerowanych fabrycznie, zgodnie z rygorystycznymi procesami przemysłowymi.

Aktualizacja oprogramowania silnika i skrzyni biegów zapewnia ograniczenie zużycia paliwa i oprogramowanie zapewniające bezpieczeństwo (oświetlenie zakrętów, wskaźnik obciążenia, zarządzanie hamulcami). Ten zamknięty obieg pomaga zredukować emisję CO2 związaną z produkcją nowych komponentów i pokazuje, że pojazdy Renault Trucks są budowane z myślą o ich trwałości.

Nowa seria używanych samochodów ciężarowych Renault Trucks T Red jest objęta gwarancją do 240 000 km lub 24 miesięcy, co zapewnia długotrwałe i bezproblemowe użytkowanie. Gwarancja producenta obowiązuje w całej sieci Renault Trucks obejmującej ponad 1100 punktów serwisowych. Pod pewnymi warunkami pojazdy mogą być również objęte połączoną usługą serwisową Start & Drive Excellence Predict, która umożliwia zdalne planowanie przestojów z wyprzedzeniem i grupowanie przestojów, aby zapewnić optymalne działanie w dłuższej perspektywie.

Renault Trucks T Red jest dostępny w całej Europie w autoryzowanej sieci „Used Trucks by Renault Trucks”.

Check Also

Zabytkowa taksówka Warszawa M20 znów we flocie krakowskiego MPK

Po kilkudziesięciu latach do floty MPK SA w Krakowie wrócił wyjątkowy pojazd – to licząca …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.