Solaris na Next Mobility 2024 w Mediolanie

Podczas międzynarodowych targów Next Mobility, odbywających się w dniach 8-10 maja w Mediolanie, firma Solaris Bus & Coach prezentowała autobus wodorowy Urbino 12 hydrogen. Operatorzy transportu publicznego coraz częściej decydują się na technologię wodorową, a wystawiany model to obecnie jeden z najpopularniejszych w Europie autobusów wodorowych. Międzynarodowe targi Next Mobility w Mediolanie skupiają się na transporcie publicznym i zbiorowym, w tym szczególnie na rozwiązaniach nisko- i zeroemisyjnych. To miejsce spotkań operatorów transportu, producentów pojazdów i dostawców technologii oraz twórców innowacyjnych i zrównoważonych polityk mobilności.

Firma Solaris zaprezentowała autobus wodorowy – Urbino 12 hydrogen. To najpopularniejszy wodorowy model producenta – już ponad 200 autobusów tego typu obsługuje ruch w 10 państwach Europy, w tym także we Włoszech – w Bolzano i w Wenecji. Co więcej, spółka posiada portfolio zamówień na kolejne 600 pojazdów, które zostaną dostarczone w latach 2024-2025.

Solaris to wiodący europejski producent autobusów zeroemisyjnych. W obszarze autobusów wodorowych producent jest niekwestionowanym liderem europejskiego rynku, posiadając niemal połowę udziałów w tym segmencie. Solaris Urbino 12 hydrogen zasilany jest energią elektryczną, którą wytwarza najnowocześniejsze ogniwo wodorowe, przekształcając w nią wodór. Pojazd jest wyposażony w kompozytowe butle z wodorem na dachu, które mieszczą 37,5 kg wodoru. Zatankowany w pełni autobus może przejechać nawet 600 km (według testu e-SORT 2). Prezentowany pojazd wyposażony jest w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej, a także w funkcje z zakresu ADAS, takie jak MirrorEye czy Mobileye Shield+.

Check Also

eActros 400 – wspólny projekt firm Daimler Truck Polska i GT Trailers

17 maja w siedzibie firmy GT Trailers w Kurzniach odbyło się uroczyste przekazanie nowego pojazdu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.