Specjalna edycja DAF-a XG+ dla uczczenia 75 lat produkcji ciężarówek

Firma DAF została założona w 1928 roku jako Hub van Doorne’s Machine Factory, a kilka lat później wyprodukowała swoje pierwsze, rewolucyjnie lekkie naczepy. W tym momencie już tylko krok dzielił przedsiębiorstwo od opracowania pierwszej ciężarówki DAF, która ujrzała światło dzienne w 1949 roku. Pojazd nie był niczym więcej niż tylko podwoziem z silnikiem, osłoną chłodnicy, hamulcami i układem kierowniczym. Stąd też początkowo klienci musieli nabywać kabinę od wyspecjalizowanych producentów karoserii.

Dziś rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Pojazdy DAF nowej generacji są nie tylko najbardziej wydajnymi i najbezpieczniejszymi ciężarówkami na rynku – również ich kabiny wyróżniają się komfortem i przestronnością. Wersja XG+, z kabiną oferującą imponujące 12,5 m3 przestrzeni, jest bez wątpienia flagowym modelem DAF.

DAF XG+ stanowi podstawę dla modelu z specjalnej edycji stworzonego dla uczczenia 75 lat produkcji ciężarówek DAF. Pojazd jest wyposażony w drugi najmocniejszy wariant silnika PACCAR MX-13 (480 KM/355 kW), który opcjonalnie można doposażyć w hamulec silnikowy MX Engine Brake, uznawany za najskuteczniejsze tego typu rozwiązanie w branży pojazdów ciężarowych.

Aby zapewnić optymalną wydajność, każdy pojazd jest wyposażony w pełny pakiet aerodynamiczny obejmujący owiewki, osłony i fartuchy boczne. W połączeniu z systemem DAF Digital Vision i kamerami cyfrowymi Corner Eye (montowanymi w standardzie) gwarantuje to najlepszą aerodynamikę i najwyższą wydajność paliwową.

W celu zapewnienia najwyższego poziomu komfortu model ze specjalne edycji jest wyposażony w luksusowe podgrzewane fotele obrotowe ze skórzaną tapicerką. Wysokiej klasy system audio z 8 głośnikami i subwooferem tworzy niezrównane efekty dźwiękowe. Oczywiście w tej wyjątkowej wersji DAF-a XG+ standardowo montowana jest również leżanka o szerokości 80 centymetrów.

Każda ciężarówka z jubileuszowej serii jest dostarczana z atrakcyjnym pakietem kierowcy, który obejmuje między innymi blokadę nocną DAF Night Lock, kuchenkę mikrofalową, kompletny zestaw luksusowych dywaników podłogowych oraz hojnie wypełnioną torbę z gadżetami.

Pojazdy ze specjalnej edycji stworzonej dla uczczenia 75 lat produkcji ciężarówek DAF są pokryte lakierem w kolorze Silver Metallic, a unikatowe czarne i żółte paski symbolizują jubileusz produkcji DAF-ów. Efektowny wygląd dopełniają eleganckie obręcze Alcoa Dura-Bright.

DAF-y z tej wyjątkowej edycji można już zamawiać. Dostawy będą realizowane po sezonie letnim.

Check Also

Thermo King wprowadza Trailer Assist Premium, rozwiązanie dla naczep przeznaczone do monitorowania danych pojazdu

Thermo King Trailer Assist Premium stanowi kolejny krok w rozwiązaniach do monitorowania danych dla naczep …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.