Spotkanie ministra z przewoźnikami

Minister infrastruktury Dariusz Klimczak spotkał się w Warszawie z przedsiębiorcami działającymi w branży transportu drogowego towarów. Spotkanie odbyło się z inicjatywy przewoźników i dotyczyło działań sanacyjnych dla polskiej branży transportowej.

– Dziękuję za inicjatywę organizacji tego spotkania. Wszystkie nasze działania, które zmierzają do poprawy sytuacji na rynku międzynarodowego przewozu towarów, mają na celu interes polskich przewoźników i są z nimi konsultowane. Nasze propozycje legislacyjne są bezpośrednią odpowiedzią na postulaty branży – powiedział minister infrastruktury Dariusz Klimczak.

Podczas roboczego spotkania przedsiębiorcy zostali poinformowani o działaniach legislacyjnych, zmierzających do poprawy sytuacji branży transportowej. Ich celem jest stabilizacja rynku, przeciwdziałanie upadłości przedsiębiorców z branży przewozów drogowych towarów oraz ochrona przed nierówną lub nieuczciwą konkurencją. Ponadto na spotkaniu omawiane były kwestie dotyczące procesu retrofittingu tachografów, a także propozycje zmian prawnych i organizacyjnych dotyczących działania Inspekcji Transportu Drogowego w celu wzmocnienia egzekucji przepisów o warunkach lub obowiązkach wykonywania transportu drogowego, przeciwdziałania nieuczciwej konkurencji i podniesienia poziomu bezpieczeństwa w przewozach. Uczestnicy spotkania wskazywali, że w obliczu rosnącej nierównowagi na rynku przewozów drogowych rzeczy, problemów ze spadkiem liczby zleceń na usługi przewozu towarów czy wysokich kosztów prowadzonej działalności, niezbędna jest pilna interwencja, w tym wprowadzenie czasowych rozwiązań prawnych, które pozwolą przetrwać rodzimemu sektorowi transportu drogowego towarów. Źródło PAP

Check Also

Spotkanie Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych TRANS z reprezentacją Ministerstwa Infrastruktury

10 czerwca 2024 roku, w Hotelu Korona w Rybniku odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia Przewoźników …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.