System Thermo King AxlePower elektryfikuje naczepę chłodniczą firmy Woolworths w Republice Południowej Afryki

Firmy Woolworths i DP World wprowadziły na rynek pierwszą naczepę w Afryce z systemem Thermo King AxlePower umożliwiającym w 100% elektryczne chłodzenie. Oczekują rocznej oszczędności wynoszącej 27 ton CO2.

Bruksela, 3 czerwca 2024 r.Thermo King®, lider rozwiązań w zakresie kontroli temperatury w transporcie i marka Trane Technologies, ogłosił dzisiaj, że grupa logistyczna DP World i sprzedawca detaliczny żywności Woolworths jako pierwsze firmy w Afryce korzystają na trasach z systemu odzyskiwania energii Thermo King AxlePower. Nowa naczepa chłodnicza Thermo King weszła do eksploatacji na trasie Woolworths między Johannesburgiem a Kapsztadem, przyczyniając się do wzrostu ekologiczności w afrykańskim sektorze transportu.

Eksploatowany przez Woolworths system AxlePower udowodnił swoją wytrzymałość, funkcjonując wydajnie w ekstremalnych warunkach i zapewniając stałe chłodzenie oraz nieprzerwany przepływ powietrza wewnątrz naczepy w temperaturach otoczenia przekraczających 40 °C. W trakcie dotychczasowego przebiegu wynoszącego 15 000 km system przez ponad 97% czasu pracował w trybie elektrycznym, bez włączania silnika wysokoprężnego agregatu. System nie wymagał także podłączenia do sieci w celu uzupełnienia energii lub zrównoważenia poziomu naładowania akumulatora. Według szacunków system AxlePower pozwoli zaoszczędzić nawet 27 ton CO2 rocznie w porównaniu z tradycyjnymi układami chłodniczymi naczep napędzanymi silnikiem wysokoprężnym.

Ten projekt stanowi istotny kamień milowy na drodze do bardziej ekologicznej przyszłości afrykańskiego sektora transportu i logistyki” – powiedział Ronnie Meechan, dyrektor regionalny Thermo King na Bliski Wschód i Afrykę. „Na szybko rozwijającym się rynku południowoafrykańskim zastosowanie technologii elektryfikacji i wodoru staje się coraz powszechniejszym wyrazem dążenia przewoźników do ograniczenia zużycia paliwa. Nasza współpraca z firmami Woolworths i DP World podkreśla wspólne przekonanie, że postęp technologiczny i kreatywne rozwiązania umożliwiają osiągnięcie znaczących postępów w ograniczania wpływu na środowisko i kształtowaniu lepszego jutra”.

Cieszymy się z możliwości wdrażania w ramach działań na rzecz zrównoważonego rozwoju technologii Thermo King AxlePower do naszej floty” – powiedział Feroz Koor, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Woolworths Holdings Group. „Ta inicjatywa stanowiąca kontynuację wprowadzenia do naszej floty elektrycznych pojazdów wykonujących dostawy bezpośrednie jest zgodna z naszym celem Wizji 2025+, jakim jest osiągnięcie zerowej emisji dwutlenku węgla netto do roku 2040 oraz ambicją stworzenia bardziej ekologicznego i wydajniejszego łańcucha dostaw przy jednoczesnym zmniejszeniu naszego śladu węglowego”.

Z dumą zapoczątkowujemy nową erę energooszczędnego i przyjaznego dla środowiska chłodnictwa” – powiedziała Esha Mansingh, dyrektor ds. korporacyjnych i zrównoważonego rozwoju w Afryce Subsaharyjskiej w DP World. „Ta inicjatywa wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju DP World „Nasz świat, nasza przyszłość”, w ramach której działamy jako firma odpowiedzialna, priorytetowo traktująca zrównoważony rozwój i wpływ na ludzi, środowisko i społeczności, w których funkcjonujemy, dążąc do budowy lepszej, bardziej sprawiedliwej społecznie i ekologicznej przyszłości. Ta naczepa przedstawia transformującą technologię logistyczną, która może zrewolucjonizować sposób chłodzenia towarów transportowanych na naszych drogach. System Thermo King AxlePower stanowi znaczący krok ku wdrożeniu zrównoważonych i odpowiedzialnych praktyk logistycznych”.

Thermo King AxlePower: rewolucyjny transport naczepami na rzecz ekologicznej przyszłości

Thermo King AxlePower stanowi wynik współpracy firm Thermo King i BPW Bergische Achsen KG – lidera w dziedzinie układów jezdnych i usług z zakresu mobilności w transporcie. AxlePower to całkowicie zintegrowany, niezależny od ciągnika system łączący oś ePower firmy BPW z agregatem chłodniczym Thermo King i technologią zarządzania mocą. Zastosowany w AxlePower inteligentny system generowania energii zapewnia moc potrzebną do działania agregatu chłodniczego naczepy, przetwarzając energię odzyskiwaną przez oś naczepy podczas normalnej eksploatacji pojazdu.

System gromadzi energię wytworzoną podczas toczenia się lub hamowania pojazdu w akumulatorze wysokonapięciowym i wykorzystuje ją ponownie do zasilania agregatu chłodniczego, umożliwiając w pełni elektryczne, niskoemisyjne lub bezemisyjne oraz autonomiczne chłodzenie wnętrza naczepy. Ładowany podczas jazdy zespół akumulatora Energ-e marki Thermo King zapewnia też autonomiczne zasilanie agregatu, gdy naczepa się nie porusza. Wyposażony w funkcję inteligentnego zarządzania energią, która kontroluje włączanie i wyłączanie generatorów, system AxlePower minimalizuje również opór przenoszony na ciągnik, a ponadto w czasie rzeczywistym informuje kierowcę i menedżera floty o stanie naładowania akumulatora, co umożliwia komfortowe planowanie postojów na ładowanie.

Możliwość gromadzenia i ponownego wykorzystywania energii sprawia, że system Advancer AxlePower jest idealnym rozwiązaniem pozwalającym na bardziej zrównoważone i przyjazne środowisku planowanie floty na wszystkich rodzajach tras. Cicha praca i brak emisji CO2 z agregatu chłodniczego podczas zasilania z akumulatora oznaczają, że technologia ta pozwala klientom na zrównoważoną obsługę dostaw długodystansowych i wewnątrzmiejskich, w tym w strefach ultraniskiej emisji (ULEZ) i na obszarach miejskich, na których obowiązują rygorystyczne normy emisji hałasu.

Więcej informacji o ofercie urządzeń Advancer można znaleźć na stronach www.tkadvancer.comwww.europe.thermoking.com.

Check Also

Spotkanie Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych TRANS z reprezentacją Ministerstwa Infrastruktury

10 czerwca 2024 roku, w Hotelu Korona w Rybniku odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia Przewoźników …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.