Testy prototypów eActrosa 600

Na terenach doświadczalnych byłego poligonu wojskowego w Münsingen i na drogach publicznych w jego okolicy inżynierowie testowi Mercedes-Benz Trucks przeprowadzają obecnie testy prototypów akumulatorowo-elektrycznego eActrosa 600 – zarówno w wariancie ciągnika siodłowego, jak i podwozia ciężarowego. Zróżnicowana topografia Jury Szwabskiej doskonale nadaje się do testowania elektrycznej ciężarówki w różnych warunkach. Testy tła akustycznego eActrosa 600 inżynierowie przeprowadzają na sprawdzonym torze do pomiarów akustycznych w Münsingen, który jest idealnym środowiskiem testowym ze względu na swoje położenie w spokojnej okolicy.

eActros 600 ma osiągnąć gotowość do produkcji seryjnej w roku 2024, a jego zasięg bez dodatkowego ładowania wyniesie ok. 500 km. Światowa premiera elektrycznej ciężarówki do transportu dalekobieżnego odbędzie się 10 października bieżącego roku.

Check Also

TomTom dostarczy innowacyjną nawigację dla globalnej linii BMW Motorrad

Amsterdam, Niderlandy, 19.06.2024 r. – TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił dziś, że …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.