Thermo King wprowadza Trailer Assist Premium, rozwiązanie dla naczep przeznaczone do monitorowania danych pojazdu

Thermo King Trailer Assist Premium stanowi kolejny krok w rozwiązaniach do monitorowania danych dla naczep chłodniczych, integrując dane agregatu chłodniczego i naczepy w ramach jednej platformy telematycznej.

Bruksela, 10 lipca 2024Thermo King®, lider rozwiązań w zakresie kontroli temperatury w transporcie i marka Trane Technologies (NYSE: TT) wprowadza Trailer Assist Premium, najnowszą funkcjonalność w ofercie Thermo King Connected Solutions TracKing™. Klienci będą teraz mogli korzystać z pełnego wglądu w dane naczepy chłodniczej, w tym informacje dotyczące pojazdu, takie jak EBS[1], licznik przebiegu, nacisk na oś i system monitorowania ciśnienia w oponach[2]. Wszystkie one będą łatwo dostępne za pośrednictwem platformy TracKing™.

Dzięki integracji danych naczep i agregatów chłodniczych, Trailer Assist Premium umożliwi menedżerom flot kompleksową analizę wydajności floty i dalszą optymalizację czasu sprawności operacyjnej naczep, konserwacji i zużycia paliwa w celu zapewnienia większego stopnia zrównoważenia transportu.

Dzięki funkcji Trailer Assist Premium firma Thermo King wypełnia lukę w zakresie łączności między urządzeniami chłodniczymi a naczepami, umożliwiając inteligentniejsze i lepiej odpowiadające na pojawiające się wyzwania funkcjonowanie floty” – powiedziała Raluca Radu, liderka gamy Connected Solutions w Thermo King. „Wprowadzenie rozwiązania Trailer Assist Premium jasno wskazuje na nasze zaangażowanie w zaspokajanie rozumianych całościowo potrzeb naszych klientów i stawanie się dostawcą kompleksowych rozwiązań dla poszukujących możliwości maksymalizacji efektywności operacyjnej poprzez cyfryzację swojej floty naczep”.

Nowa usługa Thermo King Trailer Assist Premium rejestruje niezwykle szeroki zakres danych eksploatacyjnych i konserwacyjnych, zwiększając korzyści zapewniane przez aplikację TracKing. Korzystając z jednego systemu, komputera osobistego lub aplikacji mobilnej, klienci będą teraz mogli uzyskać dostęp do danych naczep i chłodni, w tym:

  • danych eksploatacyjnych, takich jak ciśnienie i temperatura w oponach (dane systemu monitorowania ciśnienia w oponach), elektroniczny układ hamulcowy (EBS), obciążenie naczepy, licznik przebiegu, sprzęgnięcia / braku sprzęgnięcia naczepy z ciągnikiem siodłowym, numer VIN naczepy, alarmów niewystarczającego napięcia zasilania, alarmów stanu okładzin hamulcowych i ciśnienia w oponach itp.;
  • danych konserwacyjnych, takich jak stan okładzin hamulcowych i parametry opon na koło, w zależności od dostępności czujnika. 

[1] Elektroniczny układ hamulcowy (EBS)

[2] System monitorowania opon i hamulców (TBMS)

Check Also

Nowy TGX z napędem PowerLion

Udział w targach IAA Transportation 2024 będzie dla firmy MAN wejściem w rok modelowy 2025. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.