Volvo „Aero” w Skawinie

Konwój przedseryjnych modeli nowej gamy ciężarówek Volvo Trucks przemierzał Europę wzbudzając zainteresowanie nie tylko zwolenników szwedzkiej marki. Trasa przejazdu biegła m.in. przez Skawinę, gdzie znajduje się autoryzowany serwis i dealer Volvo Group Truck Center oraz Młochów – siedziba główna Volvo Trucks Polska, a także Truck Center.

Przystanek konwoju w Skawinie przyciągnął sporą grupę przewoźników z regionów Małopolski i okolic chętnych wypróbowania najnowszych modeli FH i FH 16 Aero wersji o napędzie konwencjonalnym i elektrycznym. A było w czym wybierać: FH Electric, FH 16 780, FH 460, FM 500, FMX 500. Większość nowych modeli z naczepami przyjechała prosto z Grecji po zakończeniu testów dziennikarskich „Driving Impression”, ale wśród nich znalazły się także ciągniki siodłowe (solo): FH Electric, FH 460 oraz FH 500 Aero I-Save z kabiną Globetrotter XXL pojazd demonstracyjny polskiego przedstawicielstwa Volvo Trucks. Model XXL został zarejestrowany w Warszawie, a jego powiększona kabina nie stanowi większej przeszkody w wykonywaniu normalnych przewozów drogowych. Padło wiele pytań ze strony przybyłych do Skawiny właścicieli flot o możliwość jego zakupu.

Przedstawiciele branży transportowej spodziewają się ożywienia w europejskiej gospodarce, które może spowodować wzrost popytu na usługi transportowe już w 3 kwartale bieżącego roku.

Na filmie konwój Volvo opuszczający teren serwisu.

Check Also

eActros 400 – wspólny projekt firm Daimler Truck Polska i GT Trailers

17 maja w siedzibie firmy GT Trailers w Kurzniach odbyło się uroczyste przekazanie nowego pojazdu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.