Volvo electric o większym zasięgu

Volvo Trucks wprowadza nowe, mocniejsze akumulatory do swoich elektrycznych samochodów ciężarowych o średniej ładowności. Zapewniają one większy zasięg – do 450 km i umożliwiają elektryfikację jeszcze większej liczby zadań związanych z transportem miejskim.

Dzięki mocniejszym akumulatorom w gamie samochodów ciężarowych Volvo o średniej ładowności, Volvo FL i Volvo FE Electric, możliwe jest teraz przyspieszenie przejścia na cichszy i czystszy transport miejski. Nowe akumulatory oferują o 42% większą pojemność energetyczną, dzięki czemu mogą zapewnić całkowity zasięg do 450 km na jednym ładowaniu.

Oznacza to, że ciężarówki mogą obsługiwać większość rodzajów tras i zadań w obszarach miejskich, a także zasilić sprzęt do urządzeń do energochłonnych zadań, takich jak wywóz śmieci lub wszelkiego rodzaju budowy. Dodatkowa energia może być również wykorzystana do zadań związanych z jazdą po mieście podczas długich zmian bez konieczności ładowania. Dzięki ulepszonym akumulatorom Volvo FL Electric ma teraz zasięg do 450 km, a Volvo FE Electric do 275 km.

– Dzięki zasięgowi do 450 km nasze elektryczne ciężarówki są gotowe do zastąpienia całej floty miejskich samochodów ciężarowych z silnikiem Diesla naszych klientów. Volvo FL i FE Electric wytwarzają minimalną emisję i hałas, co jest korzystne dla klimatu, kierowcy i wszystkich osób mieszkających i poruszających się w mieście — mówi Jessica Sandström, SVP Product Management w Volvo Trucks.

Większa pojemność oznacza, że do uzyskania tej samej dostępnej obecnie mocy, potrzeba mniejszej ilości akumulatorów. Jeśli zadania klientów wymagają krótszych zasięgów, mogą oni zwiększyć swoją ładowność, używając mniej akumulatorów – przy wzroście ładowności o 500 kg na każdy akumulator, który nie jest przewożony.

– Dla niektórych klientów ważniejsze jest uzyskanie dodatkowej ładowności, niż maksymalizacja zasięgu. Ściśle współpracujemy z naszymi klientami przy wyborze najlepszego rozwiązania – mówi Jessica Sandström.
Zastępując na typowej trasie samochód ciężarowy Volvo FL lub Volvo FE z silnikiem Diesla wersją elektryczną, wykorzystującą ekologiczną energię elektryczną, można by zaoszczędzić około 30 ton CO2 rocznie.*

Odświeżone Volvo FL i FE Electric można już zamawiać, a dostawa planowana jest na jesień 2023 r.

Odkąd Volvo Trucks rozpoczęło produkcję w pełni elektrycznych samochodów ciężarowych w 2019 roku, firma sprzedała prawie 5000 elektrycznych samochodów ciężarowych w 40 krajach na całym świecie. Celem firmy jest, aby do 2030 roku połowa całkowitej sprzedaży samochodów ciężarowych na świecie pochodziła z pojazdów elektrycznych. 

Check Also

Spotkanie Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych TRANS z reprezentacją Ministerstwa Infrastruktury

10 czerwca 2024 roku, w Hotelu Korona w Rybniku odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia Przewoźników …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.