Volvo: nowe modele FH Aero

Dzięki wyjątkowej aerodynamicznej konstrukcji Volvo FH Aero wyznacza nowe standardy w zakresie sprawności energetycznej i aerodynamiki. Jest również zwieńczeniem ponad dekady prac badawczo-rozwojowych i ciągłych udoskonaleń mających na celu opracowanie możliwie najbardziej paliwooszczędnego samochodu ciężarowego.

Najbardziej charakterystyczną cechą nowego Volvo FH Aero i Volvo FH16 Aero jest wydłużony przód, stanowiący niewielkie odstępstwo od konwencjonalnej konstrukcji samochodu ciężarowego z kabiną nad silnikiem. Zapewnia również lepsze osiągi aerodynamiczne, a w połączeniu z wcześniejszymi ulepszeniami, nowa gama poprawia wydajność paliwową nawet o 5%. W efekcie jest to najbardziej aerodynamiczna i energooszczędna konstrukcja Volvo Trucks w historii.

Biorąc pod uwagę aerodynamikę, narożniki powinny być jak najbardziej gładkie i zaokrąglone, ale do niedawna ograniczały nas przepisy dotyczące długości pojazdu” — mówi Anders Tenstam, starszy ekspert ds. technologii, dział aerodynamiki, Volvo Trucks„Teraz mamy możliwość przedłużenia przodu kabiny i zwiększenia jego krzywizny. Nie tylko poprawi to aerodynamikę kabiny, ale także pozwoli maksymalnie wykorzystać wszystkie inne udoskonalenia wprowadzone przez nas w całym pojeździe”.

O tym jak długoterminowa perspektywa wpłynęła na rozwój aerodynamiki, jakie są skutki połączeń efektów dziesięcioletnich badań oraz jak przedłużenie kabiny wpływa na elektryczne samochody ciężarowe i co jeszcze można zrobić, aby uzyskać lepszą sprawność energetyczną dowiedzieć się Państwo mogą bezpośrednio od producenta: https://www.volvotrucks.pl/pl-pl/news/magazine-online/2024/jan/behind-the-development-of-the-volvo-fh-aero-volvo-trucks.html

Check Also

Spotkanie Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych TRANS z reprezentacją Ministerstwa Infrastruktury

10 czerwca 2024 roku, w Hotelu Korona w Rybniku odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia Przewoźników …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.