Volvo Trucks po raz pierwszy dostarcza elektryczną śmieciarkę bezpośrednio do Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Bolesławcu

Do tej pory, wszystkie elektryczne pojazdy przeznaczone do odbioru odpadów dostarczane były do prywatnych spółek obsługujących miasta. Teraz, po raz pierwszy, na zakup tego typu pojazdu zdecydowała się spółka należąca do miasta – Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.
w Bolesławcu.

Zakup ten poprzedzony został 3-tygodniowym testami w gminie miejskiej Bolesławiec. Bezpośredni użytkownicy tego pojazdu zwracali szczególną uwagę na wysoki komfort podczas realizowanych zadań, dzięki cichej i płynnej pracy Volvo FE Electric. Kolejnym istotnym aspektem, który przesądził o zakupie była duża ładowność oraz zasięg, umożliwiające zoptymalizowaną pracę śmieciarki.

– „Ekologiczny kierunek rozwoju naszej Spółki skłonił nas do zakupu elektrycznej śmieciarki. Taki pojazd na drogach Bolesławca pozwoli nam ograniczyć emisje zanieczyszczeń do powietrza i zapewni cichy odbiór odpadów od mieszkańców, nawet we wczesnych godzinach porannych – mówi Krzysztof Basiak Prezes Zarządu MZGK Sp. z o.o. w Bolesławcu. – Dzięki temu, że   posiadamy   instalacje   fotowoltaiczną   będziemy mogli naładować śmieciarkę wyprodukowanym przez nas prądem.

Zakupiony przez MZGK Sp. z o.o. w Bolesławcu pojazd to Volvo FE Electric – 3 osiowe bezemisyjne podwozie, napędzane dwoma elektrycznymi silnikami połączonymi z 2-biegową skrzynią biegów, co zapewnia niezwykle płynną jazdę. Podwozie uzupełnione zostało zabudową w formie śmieciarki Medium X4, wyprodukowaną przez EKOCEL Zoeller Group. Połączenie podwozia elektrycznego
i zabudowy sprawia, że pojazd nie tylko spełnia najwyższe standardy ekologiczne, ale także jest dostosowany do specyfiki miasta Bolesławiec.

Volvo FE najczęściej wykorzystywane jest do zadań realizowanych w miastach i na terenach zurbanizowanych. Jego polska dystrybucja rozpoczęła się w maju 2021 roku, a śmieciarka odebrana przez Bolesławiec jest już kolejną dostarczaną od tego czasu przez Volvo Trucks Polska.

W Volvo Trucks zawsze stawiamy na partnerskie relacje biznesowe, dlatego cieszymy się, że możemy dzielić ten moment z naszymi wieloletnimi partnerami, PKO Leasing oraz Ekocel. To dla naszych firm wspólna praca nad projektem, który integruje nowoczesność, ekologię i efektywność. Takie inicjatywy to dla Volvo więcej niż tylko dostawa pojazdu – to zaangażowanie w projektowanie przyszłości transportu komunalnego. Dziękujemy naszym partnerom za ich trwałe wsparcie i wspólną podróż w kierunku zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca przyczyni się do tworzenia jeszcze bardziej innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań w przyszłości. Jesteśmy szczególnie zadowoleni z faktu, że nasza elektryczna śmieciarka trafia do Bolesławca, miasta, które aktywnie dąży do poprawy jakości życia swoich mieszkańców. Współpraca z Miejskim Zakładem Gospodarki Komunalnej  Sp. z o.o. w Bolesławcu podkreśla zaangażowanie obu stron w rozwijanie ekologicznych i innowacyjnych rozwiązań, które mają bezpośredni wpływ na otoczenie lokalnej społeczności. Wierzymy, że ta wspólna inicjatywa przyczyni się do budowy bardziej zrównoważonej przyszłości dla mieszkańców Bolesławca.” – Marek Gawroński, E-Mobility & Sustainability Director Volvo Trucks Polska.

To podwójnie wyjątkowe wydarzenie, ponieważ jest wynikiem współpracy Volvo Trucks Polska z PKO Leasing i wygranego przetargu publicznego. Spółka udzieliła MZGK Sp. z o.o. w  Bolesławcu finansowania obejmującego nie tylko koszt samego pojazdu, ale również Złotego Kontraktu Serwisowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu spółka miejska zyskuje pełną kontrolę kosztów, bezproblemową eksploatację pojazdu i maksymalną dyspozycyjność. Kontrakt obejmuje wszystkie naprawy, zużycie i obsługę zapobiegawczą, a także nieprzerwane monitorowanie w czasie rzeczywistym krytycznych podzespołów samochodu ciężarowego.

–” W swojej działalności mocno skupiamy się na wsparciu rozwoju elektromobilności w Polsce. Dlatego cieszy nas współpraca z partnerami, którzy patrzą w tym samym kierunku i której efektem jest rozwój miasta pod kątem wykorzystania nowoczesnych, ekologicznych rozwiązań poprzez rozbudowę flot zeroemisyjnych pojazdów komunalnych. Dzięki tego typu inicjatywom stajemy się częścią przedsięwzięcia, promującego troskę o środowisko naturalne i komfort życia mieszkańców Bolesławca. Nasze kompleksowe podejście, obejmujące nie tylko finansowanie samego pojazdu, ale również zapewnienie ciągłości eksploatacji, przyczynia się do efektywnego funkcjonowania floty komunalnej. W ten sposób umożliwiamy naszym klientom korzystanie z nowoczesnych, ekologicznych rozwiązań bez angażowania środków własnych, wspierając długofalowy cel miasta w kierunku zrównoważonego i przyjaznego dla środowiska rozwoju” – mówi Piotr Gąska, Dyrektor Rynku Transportu Ciężkiego w PKO Leasing.

Check Also

Zabytkowa taksówka Warszawa M20 znów we flocie krakowskiego MPK

Po kilkudziesięciu latach do floty MPK SA w Krakowie wrócił wyjątkowy pojazd – to licząca …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.