Volvo Trucks z nowym systemem bezpieczeństwa

Wśród funkcji, które zostały opracowane w celu zwiększenia bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, a jednocześnie ułatwienia pracy kierowcy, znalazł się nowy Front Short Range Assist. System ma na celu wykrywanie, czy rowerzysta lub pieszy znajduje się w obszarze ryzyka przed ciężarówką, za pomocą przedniego radaru i kamery, i ostrzega kierowcę, jeśli istnieje bezpośrednie ryzyko kolizji. Kolejną cechą jest nowy system ostrzegania o otwarciu drzwi. System ten ma na celu ostrzeganie, jeśli pieszy, rowerzysta lub samochód zbliża się do ciężarówki od tyłu, po tej samej stronie ciężarówki, po której otwierane są drzwi.

Zaktualizowane unijne przepisy dotyczące bezpieczeństwa, Rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa ogólnego (GSR), które wejdzie w życie w lipcu 2024 r. GSR, sprawiają, że niektóre systemy wspomagające kierowcę stają się obowiązkowe. Niektóre z nowych funkcji zostały opracowane, aby – już teraz spełniać, a nawet przewyższać.

Nowe funkcje bezpieczeństwa oferowane przez Volvo Trucks to:

  • Front Short Range Assist (zawarty w GSR)

Przedni radar i kamera służą do wykrywania, czy ktoś znajduje się przed ciężarówką. Za pomocą sygnału wizualnego i dźwiękowego system ostrzega kierowcę o zbliżającym się ryzyku kolizji.

  • Inteligentny asystent prędkości (zawarty w GSR)

Ta funkcja informuje kierowcę o ograniczeniach prędkości, wykrywając znaki drogowe i wyświetlając ograniczenie na tablicy rozdzielczej. Asystent wyświetla ograniczenie prędkości dla rzeczywistego zestawu pojazdów, a także ostrzega za pomocą alertów wizualnych i dźwiękowych w przypadku przekroczenia ograniczenia prędkości.

  • System monitorowania ciśnienia w oponach (zawarty w GSR)

System ten monitoruje ciśnienie w oponach ciężarówki i przyczepy. Nowe rozporządzenie GSR stanowi, że jeśli ciśnienie spadnie o 20% poniżej ciśnienia odniesienia, kierowca powinien zostać o tym poinformowany za pośrednictwem wyświetlacza kierowcy. Volvo wykracza poza wymogi prawne, umożliwiając kierowcy wybór ostrzeżenia nawet przed wymaganym spadkiem ciśnienia o 20%. Monitoring jest w stanie monitorować szeroki zakres odczytów podciśnienia i nadciśnienia. Ponadto lepszą efektywność energetyczną uzyskuje się dzięki utrzymywaniu zawsze optymalnego ciśnienia w oponach.

  • Ostrzeżenie o otwarciu drzwi

Ten system, który jest dostępny po obu stronach ciężarówki, ostrzeże, jeśli poruszający się obiekt, taki jak pieszy, rowerzysta lub samochód, zbliża się od tyłu w monitorowanym obszarze, po tej samej stronie pojazdu, po której otwierane są drzwi. System jest aktywny podczas postoju oraz przez dwie minuty po wyłączeniu silnika lub silnika.

  • Auto Hold

Funkcja Auto Hold pomaga utrzymać wózek w bezruchu do momentu wciśnięcia pedału przyspieszenia, zapewniając w ten sposób kierowcy poczucie bezpieczeństwa i wspomagając go na pochyłościach i wzniesieniach.

Inteligentny asystent prędkości będzie dostępny na większości rynków, podczas gdy inne systemy będą dostępne na całym świecie w Volvo FH, FM i FMX z układami napędowymi na olej napędowy, gaz i elektryczny od września tego roku. Modele Volvo F

Check Also

eActros 400 – wspólny projekt firm Daimler Truck Polska i GT Trailers

17 maja w siedzibie firmy GT Trailers w Kurzniach odbyło się uroczyste przekazanie nowego pojazdu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.