Xcelerator do skalowania zrównoważonej produkcji baterii

Siemens Digital Industries Software ogłosił niedawno podpisanie strategicznej umowy o współpracy z Tianjin Lishen Battery Joint-Stock Co., Ltd. (Lishen Battery), wiodącą firmą high-tech specjalizującą się w badaniach, rozwoju i produkcji akumulatorów litowo-jonowych. Umowa stanowi kamień milowy na drodze cyfrowej transformacji Lishen Battery, przy czym zarówno Siemens Digital Industries Software, jak i Lishen Battery są w pełni zaangażowane w rozwój globalnej branży baterii.

W ramach współpracy Lishen Battery wykorzysta oprogramowanie Opcenter™ z portfolio oprogramowania branżowego Siemens Xcelerator, aby stworzyć centrum technologiczne dla Lishen. Specjalny obiekt, w którym będzie się mieścić centrum zostanie wyposażony w zaawansowane funkcje zapewniające pełną identyfikowalność danych i łączność w trakcie badań i rozwoju produktów, a także w procesie produkcyjnym.

Kluczem do poprawy konkurencyjności przemysłu wytwórczego jest głęboka integracja z technologią cyfrową, dlatego jesteśmy zaszczyceni, że firma Lishen Battery wybrała Siemens Xcelerator — powiedział Leo Liang, starszy wiceprezes i dyrektor zarządzający na obszar Wielkich Chin, Siemens Digital Industries Software, – Siemens pozostaje zaangażowany w nasze dążenie do wspierania współpracy z Lishen Battery, która w pełni wykorzysta doświadczenie i zaangażowanie firmy Siemens w ciągłe innowacje i kompleksowe rozwiązania – od projektowania produktów, przez testy i symulacje, po produkcję – w celu przyczynienia się do szybkiego rozwoju światowego przemysłu baterii.

Siemens Digital Industries Software pomaga organizacjom każdej wielkości w cyfrowej transformacji za pomocą oprogramowania, sprzętu i usług platformy biznesowej Siemens Xcelerator. Oprogramowanie firmy Siemens i tzw. cyfrowy bliźniak umożliwiają firmom optymalizację procesów projektowania, inżynierii i produkcji, aby przekształcić dzisiejsze pomysły w zrównoważone produkty przyszłości. Od układów scalonych po całe systemy, od produktu po proces, we wszystkich branżach.

Check Also

Zabytkowa taksówka Warszawa M20 znów we flocie krakowskiego MPK

Po kilkudziesięciu latach do floty MPK SA w Krakowie wrócił wyjątkowy pojazd – to licząca …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.