Xcelerator do skalowania zrównoważonej produkcji baterii

Siemens Digital Industries Software ogłosił niedawno podpisanie strategicznej umowy o współpracy z Tianjin Lishen Battery Joint-Stock Co., Ltd. (Lishen Battery), wiodącą firmą high-tech specjalizującą się w badaniach, rozwoju i produkcji akumulatorów litowo-jonowych. Umowa stanowi kamień milowy na drodze cyfrowej transformacji Lishen Battery, przy czym zarówno Siemens Digital Industries Software, jak i Lishen Battery są w pełni zaangażowane w rozwój globalnej branży baterii.

W ramach współpracy Lishen Battery wykorzysta oprogramowanie Opcenter™ z portfolio oprogramowania branżowego Siemens Xcelerator, aby stworzyć centrum technologiczne dla Lishen. Specjalny obiekt, w którym będzie się mieścić centrum zostanie wyposażony w zaawansowane funkcje zapewniające pełną identyfikowalność danych i łączność w trakcie badań i rozwoju produktów, a także w procesie produkcyjnym.

Kluczem do poprawy konkurencyjności przemysłu wytwórczego jest głęboka integracja z technologią cyfrową, dlatego jesteśmy zaszczyceni, że firma Lishen Battery wybrała Siemens Xcelerator — powiedział Leo Liang, starszy wiceprezes i dyrektor zarządzający na obszar Wielkich Chin, Siemens Digital Industries Software, – Siemens pozostaje zaangażowany w nasze dążenie do wspierania współpracy z Lishen Battery, która w pełni wykorzysta doświadczenie i zaangażowanie firmy Siemens w ciągłe innowacje i kompleksowe rozwiązania – od projektowania produktów, przez testy i symulacje, po produkcję – w celu przyczynienia się do szybkiego rozwoju światowego przemysłu baterii.

Siemens Digital Industries Software pomaga organizacjom każdej wielkości w cyfrowej transformacji za pomocą oprogramowania, sprzętu i usług platformy biznesowej Siemens Xcelerator. Oprogramowanie firmy Siemens i tzw. cyfrowy bliźniak umożliwiają firmom optymalizację procesów projektowania, inżynierii i produkcji, aby przekształcić dzisiejsze pomysły w zrównoważone produkty przyszłości. Od układów scalonych po całe systemy, od produktu po proces, we wszystkich branżach.

Check Also

Autonomiczny MAN wyróżniony tytułem “Truck Innovation Award 2024”

Firma MAN Truck & Bus otrzymała nagrodę „Truck Innovation Award 2024” od jury International Truck …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.