Zarządzanie naczepami w transporcie długodystansowym

Webfleet Trailer to proaktywne narzędzie do monitorowania i raportowania, w pełni zintegrowane z systemem telematycznym Webfleet, zapewniające operatorom flot kompleksowe rozwiązanie zarówno dla pojazdów, jak i naczep.

Rozwiązanie Webfleet dla naczep, może współpracować ze wszystkimi wiodącymi elektronicznymi układami hamulcowymi (EBS). Dzięki monitorowaniu stanu naczepy, z wykorzystaniem połączenia układu EBS z systemami awaryjnymi naczepy, takimi jak hamowanie i układ stabilizacyjny, rozwiązanie to pomaga poprawić bezpieczeństwo i ochronę. Dostarczając dane dotyczące ładunku w czasie rzeczywistym, rozwiązanie wspiera również kierowników flot w zapewnieniu zgodności z dopuszczalną masą ładunku oraz w zmniejszeniu ryzyka wypadku na skutek przeciążenia.

Dostęp do szczegółowych danych, takich jak stan załadunku, pozwala operatorom flot poprawić efektywność wykorzystania naczep i zmniejszyć liczbę pustych przewozów. Webfleet Trailer zmniejsza również ryzyko awarii i zakłóceń harmonogramów, poprzez wykrywanie problemów związanych z oponami odpowiednio wcześnie: naczepy wyposażone w system monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS) dostarczają bieżące i historyczne dane oraz zestawienie powiadomień o nieprawidłowym ciśnieniu lub temperaturze opon. Analiza informacji o ciśnieniu w oponach może pomóc wydłużyć ich żywotność, poprawiając poziom zużycia paliwa i ograniczając emisję CO2.

Sygnalizowanie nieprawidłowości w działaniu naczepy i konieczności wykonania prac serwisowych sprawia, że rozwiązanie to pomaga firmom oszczędzać koszty poprzez redukcję przestojów, jednocześnie wydłużając czas eksploatacji naczepy dzięki dynamicznej, proaktywnej konserwacji.

– Webfleet Trailer to proaktywne narzędzie do monitorowania i raportowania, które wykracza daleko poza „track and trace”, mówi Taco van der Leij, wiceprezes Webfleet Europe w Bridgestone Mobility Solutions.
Naczepy są podstawą długodystansowego transportu towarów, jednakże zarządzanie nimi może stanowić wyzwanie. Zapewniając kompleksowe rozwiązanie dla wszystkich pojazdów i naczep floty transportowej, z dostępem do danych w czasie rzeczywistym i możliwością podejmowania szybkich działań, wspomagamy firmy w maksymalizacji wydajności wykorzystania naczep, oszczędności kosztów oraz poprawy bezpieczeństwa i ochrony.

Webfleet Trailer realizuje zobowiązanie Bridgestone E8 Commitment, globalne zobowiązanie, które jasno określa wartości, jakie firma obiecuje dostarczyć społeczeństwu, klientom oraz przyszłym pokoleniom w ośmiu kluczowych obszarach: Energia, Ekologia, Wydajność, Rozbudowa, Ekonomia, Emocje, Ułatwienie i Wzmacnianie.

Webfleet Trailer wpisuje się w kwestie związane z Rozbudową, angażując się w nieustanną mobilność i innowacje, które sprawiają, że ludzie i świat się rozwijają.

Rozwiązanie Webfleet Trailer jest dostępne we wszystkich regionach Europy, w których Webfleet świadczy usługi (DACH, UKI, Beneluks, Hiszpania, Francja, Włochy, Szwecja, Dania, Norwegia, Węgry, Portugalia, Czechy i Polska).

Check Also

Spotkanie Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych TRANS z reprezentacją Ministerstwa Infrastruktury

10 czerwca 2024 roku, w Hotelu Korona w Rybniku odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia Przewoźników …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.