Opony Apollo Tyres klasy A do naczep długodystansowych

Firma Apollo Tyres wprowadziła na rynek nowy wariant 385/55 R22.5 swojej popularnej opony do naczep długodystansowych EnduMile LHT, swojego najbardziej oszczędnego pod względem zużycia paliwa produktu do naczep ciężarowych. Nowy produkt jest już dostępny w całej Europie i stanowi uzupełnienie debiutanckiego EnduMile LHT, który został wprowadzony w rozmiarze 385/65 R22.5 w październiku ubiegłego roku.

Pierwsza dedykowana opona LHT firmy Apollo Tyres wyznacza nowe standardy w tym segmencie pod względem osiągów i wydajności. Posiada klasę A w zakresie oporów toczenia i jest najbardziej ekonomiczną oponą ciężarową kiedykolwiek wyprodukowaną przez firmę. Posiada również klasę A w zakresie hałasu drogowego, emitując zaledwie 70 dB podczas standardowych procedur testowych.

Innowacyjny „free-rolling” wzór bieżnika został opracowany specjalnie dla osi przyczep i zawiera kompaktowy rowek w środkowej części, który wspomaga przyczepność i zapewnia wydajną pracę, jednocześnie ograniczając hałas.

Szeroka i stabilna powierzchnia styku opony z podłożem optymalizuje rozkład naprężenia, poprawiając osiągi, efektywność paliwową i zużycie. Nowa mieszanka polimerów i wypełniaczy ogranicza opory toczenia, zapewniając jednocześnie stały poziom przyczepności na mokrych nawierzchniach. Innowacyjna mieszanka wspomaga również działanie w sytuacji zmian temperatury podczas długotrwałej eksploatacji, aby zachować doskonałe osiągi i trwałość opony.

Wytrzymały karkas opony ułatwia bieżnikowanie, co przekłada się na niższe koszty w całym okresie eksploatacji – jest to kluczowy wymóg dla wielu europejskich klientów korzystających z opon długodystansowych.

Opona EnduMile LHT przeszła szeroko zakrojony dwuletni proces testowy, obejmujący testy wirtualne i rzeczywiste. Zaprojektowana i opracowana przez globalny zespół badawczo-rozwojowy Apollo Tyres w Holandii, jest produkowana w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym firmy na Węgrzech.

Check Also

eActros 400 – wspólny projekt firm Daimler Truck Polska i GT Trailers

17 maja w siedzibie firmy GT Trailers w Kurzniach odbyło się uroczyste przekazanie nowego pojazdu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.