SuperTruck: sieć grupy  Prometeon w Europie

Pierwsze półrocze było okresem ciągłego rozwoju SuperTruck, sieci dealerskiej powstałej z inicjatywy Prometeon Tyre Group. W maju sieć wzbudziła zainteresowanie na targach Transport Logistic w Monachium, poświęconych flotom. W czerwcu odbyła się pierwsza międzynarodowa konwencja z udziałem dealerów z różnych krajów: Włoch, Polski, Grecji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Niemiec, Szwajcarii, Austrii i Belgii.
Spotkanie, które odbyło się w Parmie, było okazją do podzielenia się obecnymi i przyszłymi strategiami Prometeon, nowościami dotyczącymi rewolucyjnej gamy opon Serie 02, nowymi działaniami marketingowymi wspierającymi markę Prometeon i działalnością sieci oraz ekspansją projektu SuperTruck w Europie. Francesco Antonacci, CEO Regionu Europa: „Podczas tej I Międzynarodowej Konwencji chcemy pokazać, jak mocno wierzymy w możliwość budowania silnych relacji z naszymi klientami.
Traktujemy ten rodzaj relacji jako rzeczywiste partnerstwo. Jesteśmy przekonani, że dzielenie się chęcią budowania ich może przynieść korzyści obu zaangażowanym stronom, a współpraca z wyspecjalizowanymi dealerami może być przede wszystkim sposobem na namacalne zastosowanie i podkreślenie wspólnej orientacji na klientów końcowych. W tym celu kładziemy i zawsze będziemy kłaść coraz większy nacisk na projekt SuperTruck i rozwój usług wsparcia”.
Rozpoczęty w 2016 r. we Włoszech projekt SuperTruck wystartował wraz z utworzeniem konsorcjum w 2019 r., które obecnie może pochwalić się ponad 34 współpracującymi dealerami. W 2020 roku SuperTruck zadebiutował w Polsce, by następnie pojawić się w Grecji, na Cyprze, w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Portugalii. Projekt ten jest także rozwijany w Niemczech i Szwajcarii. W pierwszym europejskim zjeździe SuperTruck, podczas którego uczestnicy zapoznali się z klubem piłkarskim Parma Calcio, którego Prometeon jest sponsorem, oraz ze znakomitościami regionu Emilia, wzięli również udział goście z Belgii i Austrii.

SuperTruck to sieć niezależnych dealerów wysoce wyspecjalizowanych w sektorze samochodów ciężarowych i autobusów. Wyróżnia ją wiedza, doświadczenie i pasja, z jaką sieć działa na rzecz swoich klientów. SuperTruck oferuje dealerom szeroką gamę usług i najnowocześniejszych produktów, również dzięki partnerstwu z Prometeon Tyre Group, która udostępnia swoją technologiczną wiedzą wraz z doświadczeniem i wspiera ich na ścieżce rozwoju zawodowego.
Partnerzy SuperTruck mają dzięki Prometeon dostęp do innowacji i rozwiązań, dzięki którym mogą w coraz większym stopniu stawać się profesjonalnym punktem odniesienia dla flot. Pełne portfolio Grupy obejmuje między innymi nową gamę opon Serie 02 oraz szereg dedykowanych usług i działań, z których część dostępna jest wyłącznie w sieci SuperTruck.
Perłą w koronie SuperTruck są oferowane przez sieć usługi: PRO Check, PRO Management, PRO Time (całodobowa pomoc drogowa o wysokiej jakości usług) i PRO Campus (program szkoleniowy dla sieci, który koncentruje się na technologii opon, konserwacji, kontroli, monitorowaniu i analizie wydajności). Niedługo na rynek europejski zostanie również wprowadzona innowacyjna oferta Prometeon Fleet Fit: nowa oferta handlowa o wysokim standardzie usług, dostosowana do rzeczywistych potrzeb każdej floty. Obejmuje ona stałe koszty miesięczne, wstępnie zdefiniowaną liczbę opon i operacji w skali roku, zarządzanie oparte na platformie i kontrolę operacji, zapewniając kompleksową usługę, która zmniejsza koszty, a przede wszystkim rozwiązuje problemy związane z zarządzaniem oponami we flocie.
Andrea Bottini, SuperTruck & Services Manager Europe: „SuperTruck, który jest siecią niewyłączną, opiera się na silnych powiązaniach z Prometeon, oprócz wysoko specjalistycznej wiedzy, która jest niezbędna w sektorze samochodów ciężarowych. Pomysł polega na stworzeniu silnej synergii i współpracy między producentem a dealerem, a także między samymi dealerami, którzy zazwyczaj koncentrują się na bardziej konkretnych aspektach biznesowych. SuperTruck opiera się na założeniu wzajemnej wymiany wartości”.
Sieć SuperTruck stanowi idealne rozwiązanie dla dealerów, ponieważ gwarantuje niezależność, koordynację i wsparcie działań każdego indywidualnego podmiotu stowarzyszonego z przejrzystym podejściem, jasnymi zasadami i wspólnymi planami, przy jednoczesnym poszanowaniu indywidualności każdego dealera partnerskiego.
Jest to symbol wszechstronnej wzajemnej współpracy między Prometeon i dealerami, która sprawia, że Prometeon jest partnerem z wyboru. Kluczowym słowem jest partnerstwo, które ma na celu dostarczanie najlepszych produktów i usług flotom oraz europejskim przewoźnikom.
Prometeon oferuje sieci szybko ewoluujący, niezwykle wydajny asortyment, który jest odpowiedni dla sektora pojazdów przemysłowych. To również działania i usługi pomagające zarządzać klientami końcowymi, proaktywne wsparcie ze strony sił sprzedaży Grupy, doradztwo w zakresie asortymentu, szkolenia techniczne dotyczące produktów i najbardziej zaawansowanych usług, a także szkolenia w zakresie zarządzania oraz wsparcie marketingowe i handlowe. Jest to możliwe dzięki podejściu dostosowanemu do potrzeb poszczególnych rynków.

Check Also

eActros 400 – wspólny projekt firm Daimler Truck Polska i GT Trailers

17 maja w siedzibie firmy GT Trailers w Kurzniach odbyło się uroczyste przekazanie nowego pojazdu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.