Apollo Tyres EnduRace RD2 do samochodów ciężarowych i autobusów

Apollo Tyres rozszerza swoją ofertę opon ciężarowych i autobusowych EnduRace RD2, wprowadzając nowy rozmiar 295/80. Nowy produkt, dostępny w całej Europie od tego miesiąca, jest najnowszym dodatkiem do portfolio opon Apollo Tyres Regional Drive, uzupełniającym popularne warianty 315/70 i 315/80 drugiej generacji EnduRace RD2.

Opony EnduRace RD2, dostępne dla 22,5-calowych kół, które są standardem dla większości nowoczesnych opon do samochodów ciężarowych i autobusów, doskonale sprawdzają się w każdych warunkach pogodowych i oferują optymalny opór toczenia, wydłużony przebieg i trwałość.

Produkowana w Europie opona EnduRace RD2 wyznacza standardy jakości i osiągów w atrakcyjnej cenie. Odpowiednia dla operatorów zajmujących się transportem na średnich i długich dystansach, opona posiada klasę B pod względem osiągów na mokrej nawierzchni i jest certyfikowana pod kątem przyczepności na śniegu, nosząc symbol „trzech szczytów górskich i płatka śniegu”.

Unikalny wzór bieżnika z rowkami wykorzystuje technologię „Invisible Groove Technology” firmy Apollo Tyres oraz bloki barkowe „Multi-Edge” w celu zoptymalizowania osiągów na śliskich nawierzchniach. Szersza powierzchnia styku przekłada się na równomierne zużycie bieżnika, a przez to jednolity rozkład ciśnienia, co poprawia parametry trwałości i oporu toczenia. Wzmocniona osłona przewyższa europejskie wymogi regulacyjne, szczycąc się trwałością o 170 proc. większą niż standard branżowy, oferując jednocześnie imponującą odporność na rozdarcia.

Yves Pouliquen, Group Head of Sales and Marketing w Apollo Tyres Europe, powiedział: – Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować oponę, która nie tylko wyjątkowo dobrze sprawdza się w zróżnicowanych warunkach, ale także zapewnia opłacalne, długoterminowe rozwiązanie dla operatorów. Rozszerzenie oferty o trzeci rozmiar podkreśla nasze zaangażowanie w rynek opon regionalnych. Z niecierpliwością czekamy na możliwość zapewnienia jeszcze większego wyboru i nowych innowacji technicznych, aby zaspokoić zmieniające się potrzeby naszej rosnącej bazy klientów.

Opona 315/80 R22.5 EnduRace RD2 zyskała uznanie w europejskim sektorze samochodów ciężarowych i autobusów, gdy została wprowadzona na rynek w sierpniu 2021 r., a następnie w lipcu 2022 r. wraz z wprowadzeniem wariantu 315/70 R22.5.

Check Also

eActros 400 – wspólny projekt firm Daimler Truck Polska i GT Trailers

17 maja w siedzibie firmy GT Trailers w Kurzniach odbyło się uroczyste przekazanie nowego pojazdu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.