IVECO promuje elektryczną mobilność razem z zespołem Metallica

IVECO ogłosiło historyczne partnerstwo z Rock & Roll Hall Of Famers Metallica podczas premiery nowej, pełnej gamy pojazdów w Barcelonie. Marka będzie wspierać zespół podczas europejskiego etapu ich światowej trasy koncertowej M72 od maja do lipca 2024 roku. Elektryczne i napędzane gazem ziemnym pojazdy ciężarowe i dostawcze IVECO dołączą do karawany zespołu Metallica, przewożąc zespół i jego sprzęt do miejsc koncertów w Monachium, Helsinkach, Kopenhadze, Warszawie (6 i 7 lipca) i Madrycie. Ogłoszenie współpracy zakończyło się oficjalną premierą wideo nowej pełnej gamy IVECO, wzbogaconą „elektryzującą” ścieżką dźwiękową przeboju Metallica „It’s Electric”. Luca Sra, Prezes Truck Business Unit, Iveco Group, powiedział: – Wprowadzenie na rynek pełnej gamy IVECO 2024 jest wyjątkowym kamieniem milowym w naszej historii, który otwiera ekscytujący rozdział napędzany naszą nową energią. Nie ma lepszego momentu na ogłoszenie tego prawdziwie elektryzującego partnerstwa. Cieszymy się, że możemy wyruszyć w trasę z tym niesamowitym zespołem i załogą na pokładzie naszych pojazdów z napędami alternatywnymi, napędzanych naszym wspólnym powołaniem do wspierania zrównoważonego społeczeństwa i przesuwania granic dla budowania lepszego świata.

IVECO dostarczy elektryczne pojazdy ciężarowe S-eWay oraz zasilane gazem ziemnym S-Way Metallica Special Edition, spersonalizowane specjalnie zaprojektowanym malowaniem w kolorach albumu „72 Seasons” zespołu. Matowe czarne nadwozie z boku kabiny zalewa jaskrawożółte wykończenie, a na przednim grillu znajduje się kultowe logo Metallica. Minibusy eDaily i Daily Natural Gas, również w barwach Special Edition Metallica, zapewnią transport dla ekipy zespołu podczas koncertów. Te „zielone” pojazdy przyczynią się do realizacji celu zespołu, jakim jest zmniejszenie śladu węglowego po każdym koncercie, aby zapewnić zrównoważone wrażenia z ich muzycznych wydarzeń. Ponadto planowane są inicjatywy mające na celu zaangażowanie kierowców ciężarówek. Jednym z przykładów jest zaproszenie kierowców, niezależnie od marki ich pojazdu, do przesyłania filmów wideo z ich występami do muzyki zespołu Metallica, aby mieć szansę na wygranie biletów na koncert. IVECO i Metallica wspólnie koncentrują się na ochronie środowiska i odpowiedzialności społecznej. IVECO jest znane ze swojego zaangażowania w „zielony” transport poprzez wieloletnie inwestycje w alternatywne rozwiązania napędowe. Jako część Grupy Iveco, marka zobowiązała się do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2040 r. i będzie nadal wspierać społeczności dotknięte klęskami żywiołowymi i wojnami, prowadzić programy szkoleniowe dla młodzieży w trudnej sytuacji życiowej i przekazywać darowizny na dożywianie potrzebujących. Programy te są niezwykle zbieżne z inicjatywami fundacji Metalliki „All Within My Hands”, która wspiera lokalne banki żywności, gdy zespół jest w trasie, prowadzi inicjatywę Metallica Scholars wspierając uczelnie społeczne i w miarę swoich możliwości przyczynia się do pomocy w przypadku katastrof. IVECO i Metallica to dwaj partnerzy idealnie dostrojeni do budowania lepszej przyszłości.  

Preznetujemy krótki filmik, na którym  Lars Ulrich jeden z założycieli zespołu Metallica zwraca się do obencnych w hali „Fira Gran Via” podczas barcelońskiej premiery informując o partnerstwie z IVECO. Powiedział on  m.in., że działania włoskiego koncernu na rzecz ochrony środowiska naturalnego i zasobów żywości są przykładem zrównoważonego rozwoju, o którym Metallica także co nieco wie utrzymując się na muzycznej scenie od 42 lat. Kończąc wypowiedź Lars przekłada czapkę daszkiem do przodu odsłaniając nowe logo IVECO. Szerszą relację z premiery nowej gamy ciężarówek IVECO przedstawimy w najbliższym wydaniu Polskiego Trakera.

Check Also

eActros 400 – wspólny projekt firm Daimler Truck Polska i GT Trailers

17 maja w siedzibie firmy GT Trailers w Kurzniach odbyło się uroczyste przekazanie nowego pojazdu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.