Hegelmann Group Dołącza do Projektu „Kierunek: Szacunek” Fundacji Truckers Life

Hegelmann Group, wiodący globalny operator logistyczny, z dumą ogłasza swoje przystąpienie do inicjatywy „Kierunek: Szacunek”, realizowanej przez fundację Truckers Life. Ten przełomowy projekt bazuje na obszernych danych zebranych w raporcie „Diagnoza warunków sanitarnych i parkingowych w bazach logistycznych w Polsce i w Europie”, a jego celem jest poprawa warunków pracy i traktowania kierowców w punktach przeładunkowych.

 – Przystąpienie do tego projektu jest dla nas ważnym krokiem. Wierzymy, że poprawa warunków pracy kierowców ma fundamentalne znaczenie dla całego sektora logistycznego. To nie tylko kwestia odpowiedzialności biznesowej, ale też inwestycja w przyszłość zawodu kierowcy – mówi Vitaliy Yurkevych, Chief Fleet Officer (CFLO) – Division East w Hegelmann Group.

Projekt „Kierunek: Szacunek” to nie tylko działania na rzecz poprawy warunków pracy kierowców, ale także platforma edukacyjna dla całego sektora. Wspiera ona kulturę wzajemnego szacunku i zrozumienia pomiędzy wszystkimi uczestnikami łańcucha dostaw.

Hegelmann Group pragnie również podkreślić znaczenie swojego Hegelmann Hub w Żarskiej Wsi koło Zgorzelca, innowacyjnego centrum logistycznego, które oferuje kierowcom komfortowe warunki odpoczynku. Firma zaprasza do obejrzenia dedykowanego filmu na fanpage’u fundacji, gdzie przedstawiono wspomniane centrum – miejsce przyjazne wszystkim kierowcom w drodze. Materiał ten zawiera także informacje o tym, jak można wypełnić ankietę, przyczyniając się do tworzenia mapy miejsc przyjaznych kierowcom, co jest kolejnym krokiem w kierunku poprawy ich warunków pracy.

Hegelmann Group czuje potrzebę dalszej współpracy z Truckers Life i innymi podmiotami z branży TSL w celu ciągłego doskonalenia warunków pracy kierowców i promowania kultury szacunku w branży.

Ten projekt ma ogromne znaczenie dla budowania świadomości wszystkich podmiotów operujących w łańcuchach dostaw. Poprawa postrzegania zawodu kierowcy i stworzenie warunków sprzyjających młodym ludziom w wyborze tej ścieżki kariery są kluczowe dla długoterminowej stabilności i wzrostu branży – dodaje Yurkevych.

Check Also

Thermo King wprowadza Trailer Assist Premium, rozwiązanie dla naczep przeznaczone do monitorowania danych pojazdu

Thermo King Trailer Assist Premium stanowi kolejny krok w rozwiązaniach do monitorowania danych dla naczep …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.