60 naczep marki Wielton dla floty MAGTRANS

Firma transportowa MAGTRANS Sp. z o. o., mająca swoją siedzibę w Busku-Zdroju, zamówiła u wieluńskiego producenta naczepy kurtynowe Curtain Master Mega. Kontrakt jest wynikiem wieloletniej współpracy obu firm i obejmuje wyprodukowanie 60 szt. tych pojazdów. Finalizacja zamówienia miała miejsce na koniec I kwartału 2023 roku.

Uniwersalne naczepy kurtynowe Curtain Master Mega marki Wielton cieszą się dużym zainteresowaniem z uwagi na możliwość przewożenia różnorodnych ładunków. To doskonałe rozwiązanie do transportu towarów z przemysłu motoryzacyjnego oraz ładunków, w przypadku których niezbędna jest szczelność, trwałość i duża pojemność załadunkowa, jak napoje, opony, sprzęt AGD czy pojemniki gitterbox. W modelu MEGA występuje możliwość transformacji naczepy oraz regulacji jej wysokości przez zmianę poziomu zawieszenia i dachu. Na życzenie klienta, pojazd może zostać wyposażony w drugi poziom podłogi oraz zostać przystosowany do transportu koleją. Ponadto, naczepy posiadają certyfikaty VDI, DC oraz do przewozu napoi.

Przekazanie 60 sztuk pojazdów Curtain Master Mega to kolejne zamówienie realizowane przez wieluńskiego producenta na zlecenie firmy MAGTRANS. Współpraca została nawiązana już w 2004 roku. Łącznie w ciągu ostatnich lat zakłady Wieltonu wyprodukowały dla tego kooperanta już ponad 280 szt. naczep kurtynowych w wersji MEGA i standard.

Z firmą MAGTRANS współpracujemy od 19 lat. Nasze doświadczenie i wysokiej jakości produkty przyczyniły się do tego, że przewoźnik ten mimo zmiany pokoleniowej od lat świadczy swoje usługi z wykorzystaniem naczep marki Wielton. Wspólnie tworzyliśmy i testowaliśmy wiele rozwiązań konstrukcyjnych w trosce o każdy szczegół. To bardzo budujące, kiedy kontrahent wraca do nas i zamawia kolejne produkty. Wsłuchujemy się w oczekiwania naszych klientów i dokładamy wszelkich starań, aby skutecznie wspierać ich biznes – powiedział Ireneusz Golec, Dyrektor Sprzedaży Flot Wielton S.A.

MAGTRANS Sp. z o.o. to rodzinna firma z całkowicie polskim kapitałem. Posiada ponad 41 letnie doświadczenie w transporcie i spedycji na terenie Europy. Kooperant logistyczny dużych producentów węglowych, prowadzi jeden z większych składów opałowych w województwie świętokrzyskim. Jako deweloper nieruchomości komercyjnych realizuje centra logistyczno-magazynowe. Zajmuje się również hurtową i detaliczną sprzedażą płynnych paliw, a jej partnerem w tym zakresie od 16 lat jest koncern BP. Flota MAGTRANS składa się z około 400

pojazdów, a naczepy marki Wielton przewożą głównie towary budowlane, motoryzacyjne, AGD czy FMCG. Rocznie firma realizuje około 60 000 zleceń transportowych, a wsparcie i doradztwo podczas kooperacji zapewnia obecnie kadra składająca się z 550 osób.

– Celem naszej firmy jest kompleksowa obsługa zamówień i zapewnienie jak najlepszego rozwiązania logistycznego dla klientów. Różnorodna flota MAGTRANS stale się rozrasta. Poszukiwaliśmy niezawodnych rozwiązań i tak nawiązała się wieloletnia już współpraca z firmą Wielton, która dzięki rozbudowanej i dopracowanej ofercie produktowej, umożliwia nam realizację każdego, nawet najbardziej wymagającego zlecenia – mówił Piotr Magdziak, Członek Zarządu MAGTRANS Sp. z o.o.

Pakiet mobilności, regulujący kwestię usług transportowych na terenie UE, jak i rosnące ceny paliw spowodowały, że coraz częściej wybierane są nie tylko naczepy lekkie, ale również pojazdy o zwiększonej ładowności. Z roku na rok coraz większa uwaga kładziona jest na dbałość o środowisko naturalne, w tym szczególnie na redukcję emisji. Istotną cechą uniwersalnych naczep Curtain Master Mega jest zwiększona kubatura umożliwiająca przewóz większej ilości ładunków jednym transportem. To przekłada się nie tylko redukcję zużycia paliw czy ograniczenie śladu węglowego, ale i szybszą realizację zleceń.

Check Also

Spotkanie Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych TRANS z reprezentacją Ministerstwa Infrastruktury

10 czerwca 2024 roku, w Hotelu Korona w Rybniku odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia Przewoźników …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.