Kolejne 12 autobusów elektrycznych Solaris dla Warszawy

Solaris Bus & Coach oraz MZA Warszawa podpisały umowę na dostawę 12 autobusów elektrycznych Urbino 12 electric. To kolejna umowa na dostawę pojazdów bateryjnych podpisana z producentem. Łącznie Solaris dostarczył już do stolicy 152 e-busy. Firma jest w trakcie realizacji kontraktu z grudnia 2023 – na 12 przegubowych Urbino 18 electric. Warszawa może poszczycić się jedną z liczniejszych flot autobusów elektrycznych w Europie. 152 autobusy marki Solaris, które kursują po ulicach stolicy, stanowią ogromną większość stołecznych e-busów. MZA Warszawa podpisała z firmą Solaris Bus & Coach umowę na dostawę kolejnych 12 autobusów Urbino 12 electric. Zgodnie z postanowieniami umowy realizacja zamówienia nastąpi w ciągu roku od jej zawarcia. Warto dodać, że w grudniu 2023 roku Zarząd Transportu Miejskiego Warszawa zamówił u producenta 12 przegubowych modeli, które będą użytkowane przez MZA.

Urbino 12 electric to flagowy i najpopularniejszy model bateryjny producenta. Każdy z zamówionych autobusów będzie wyposażony w silnik elektryczny, który energię będzie czerpał z zaawansowanych baterii Solaris High Energy. Ładowanie pojazdów będzie odbywać się na dwa sposoby – na zajezdniach za pomocą klasycznego złącza plug-in, a także poprzez pantografy umieszczone na trasach. Pojazdy będą klimatyzowane za pomocą urządzeń CO2 z funkcją grzania pompą ciepła. Solaris jest europejskim liderem rynku autobusów elektrycznych i wodorowych. Producent posiada imponujące portfolio zamówień obejmujące ponad 3000 autobusów zeroemisyjnych, z czego już niemal 2300 aktywnie obsługuje trasy w miastach i miasteczkach w całej Europie.

Na zdjęciu, od lewej: Andrzej Sienkiewicz, Dyrektor Sprzedaży Krajowej, Solaris Bus & Coach, Kamil Królak, Członek Zarządu MZA Warszawa, Jan Kuźmiński, Prezes Zarządu MZA Warszawa, Leszek Ruta, Członek Zarządu MZA Warszawa

Check Also

Zabytkowa taksówka Warszawa M20 znów we flocie krakowskiego MPK

Po kilkudziesięciu latach do floty MPK SA w Krakowie wrócił wyjątkowy pojazd – to licząca …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.